Vörös Zsuzsa a harmadik helyen zárt, az Alba Volán-Bericap fiatal tehetségei pedig remekeltek a fedett pályás öttusa versenyen

Szerdán délelőtt könnyed négy-, három- és kétezer méteres távokat futottak az Alba Volán-Bericap öttusázói a pákozdi dombokon. A Kulcsár-tanítványok számára lazább tréning a frissítést szolgálja, hiszen a múlt hét végén letudták a versenyzők az idei első komolyabb megmérettetést. Az Unicredit Bank Kupájáért kiírt nemzetközi fedett pályás viadalon Horváth Viktor és Nagy Csaba sérülés miatt nem indult, Demeter Bence pedig a 28. helyen zárt, Gauruder Krisztián viszont nem jutott a 32-es döntőbe. A lányok versenyében a litván Rimsaite és az olasz Corsini mögött Vörös Zsuzsanna a harmadik helyen végzett, a mindössze 21 éves Gyenesei Leila (a képen még sífutóként) a negyedik, a szintén utánpótláskorú Kovács Sarolta pedig az ötödik lett. Máthé Viven kiváló lovaglásától eltekintve visszafogottabban versenyzett, így a válogatott keret tagja a hetedik helyen zárt.
2007.02.21. 21:35 |
 Szerdán délelőtt könnyed négy-, három- és kétezer méteres távokat futottak az Alba Volán-Bericap öttusázói a pákozdi dombokon. A Kulcsár-tanítványok számára lazább tréning a frissítést szolgálja, hiszen a múlt hét végén letudták a versenyzők az idei első komolyabb megmérettetést. Az Unicredit Bank Kupájáért kiírt nemzetközi fedett pályás viadalon Horváth Viktor és Nagy Csaba sérülés miatt nem indult, Demeter Bence pedig a 28. helyen zárt, Gauruder Krisztián viszont nem jutott a 32-es döntőbe. A lányok versenyében a litván Rimsaite és az olasz Corsini mögött Vörös Zsuzsanna a harmadik helyen végzett, a mindössze 21 éves Gyenesei Leila a negyedik, a szintén utánpótláskorú Kovács Sarolta pedig az ötödik lett. Máthé Viven kiváló lovaglásától eltekintve visszafogottabban versenyzett, így a válogatott keret tagja a hetedik helyen zárt.

”Nagyon meglepett a fiatal lányok kiváló úszása és futása. Nem is igazán jó szó a „meglepett”, hanem inkább beteljesültek bizonyos reményteljes várakozások, hiszen mindketten nagyon lelkiismeretesen és motiváltan dolgozták végig a felkészülési időszak eddigi részét. – vélekedett Gyenesei Leiláról és Kovács Saroltáról Kulcsár Antal, az Alba Volán-Bericap szakmai igazgatója. -  2.08-as és 2.09-es úszóidejük, ami a nemzetközi felnőtt-mezőnyben is a legjobbak között van. A 10.47 és 10.48-as futóteljesítmény pedig a nemzetközi szinten is elfogadható idő. Ügyesen lovagoltak, a vívásban azonban fejlődniük kell.
 Nem számoltam azzal, hogy ilyen jól szerepelnek a felnőttek között, tehát a továbbiakban sem tűzöm ki nekik ezt célul, viszont a válogatási szisztémánk alapján mindketten eljuthatnak a nemzetközi felnőtt porondra.” – mondta Kulcsár Antal.

A fedett pályás viadal nem bírt különösebb téttel, azonban jó szakmai felmérőként szolgált.

”Kettős érzés volt bennem, a vívás picit nehezebben ment és a szellemi fáradságom rányomta bélyegét a lövészetemre is. A fizikai számaim jól sikerültek, aminek nagyon örültem. – értékelte teljesítményét Vörös Zsuzsanna. – Ez a verseny megmutatta, hogy hol tartunk, és felhívta a figyelmet, hogy min kell javítani a március végi kairoi Világkupára.”

Gyenesei Leila negyedik helye azért is figyelemre méltó teljesítmény, mert a 21 éves hölgy mindössze 10 hónapja foglalatoskodik az öttusával, s első felnőtt versenyén állt rajthoz Budapesten.

”Nagyon izgultam előtte, hogy vajon miként fog összeállni ez az öt szám, hiszen korábban még egyszer sem versenyeztem végig egy ilyen viadalt. – mondta a majd’ egy éve Kaposvárról Fehérvárra költözött Gyenesei Leila. - A célom az volt, hogy valahogy jussak túl ezeken a számokon, és most nagyon örülök, hogy jobban teljesítettem, mint ahogy azt előtte reméltem. Nem hittem volna, hogy a negyedik helyen végezhetek, de nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani ennek. Ez csak egy pozitív visszacsatolás, hogy jó úton járunk.”

Gyenesei Leila korábban atletizált, triatlonozott, sőt – egy sérülést követően – a téli sportágak terepére is átsiklott, a torinoi téli olimpián sífutóként vett részt.

”Sajnos nem úgy szerepeltem, ahogy azt elterveztem, mert talán nem volt megfelelő az energiabevitel és a verseny végére eléheztem és leesett a vércukorszintem. Ez a múlt, tanultam belőle, és előre kell tekinteni. Nagyon szeretném, hogy egyszer a nyári olimpián is indulhassak.” – mosolygott a fiatal tusázó.

”Ez mindenki számára ösztönző lehet és nagyon örülök neki, hogy mögöttem is vannak olyan versenyzők, akik színesebbé teszik a mezőnyt, úgyhogy mindenkinek azt mondhatom: Hajrá!” – bíztatta a fiatalokat az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsa.