X. Alkalmazott informatika és határterületei szimpózium Székesfehérváron

A Városháza Díszterme adott otthont a „X. Alkalmazott informatika és határterületei” (AIS) elnevezésű szimpózium nyitó szekciójának. Az eseményen az Óbudai Egyetem nemzetközi és regionális szintű felsőoktatási, tudományos és ipari kapcsolatait ismertetik, valamint beszámolnak az elmúlt időszakban lezárult projektekről, elért tudományos eredményekről.
2015.11.11. 12:38 |
A Városháza Díszterme adott otthont a „X. Alkalmazott informatika és határterületei” (AIS) elnevezésű szimpózium nyitó szekciójának. Az eseményen az Óbudai Egyetem nemzetközi és regionális szintű felsőoktatási, tudományos és ipari kapcsolatait ismertetik, valamint beszámolnak az elmúlt időszakban lezárult projektekről, elért tudományos eredményekről.
KÉPGALÉRIA az eseményről
Szerdán immáron tízedik alkalommal rendezték meg az „Alkalmazott informatika és határterületei” elnevezésű szimpóziumot. A konferencia ünnepélyes megnyitójára a székesfehérvári Városháza Dísztermében került sor.
Az esemény megnyitóján Székesfehérvár alpolgármestere, Mészáros Attila hangsúlyozta: nagyon fontos az a munka, amelyet néhány évvel ezelőtt a város közösen kezdett el az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával, illetve a Székesfehérváron működő ipari cégekkel. „Magyarországon példaértékű hármas együttműködés elégíti azt az ipari igényt, amely a város fejlődésében elengedhetetlen. Ennek számos olyan eredménye van, amelyek mind azt a célt szolgálják, hogy a Székesfehérváron tanuló hallgatók a lehető legjobb képzésben részesüljenek elméleti és gyakorlati téren egyaránt. Örömteli, hogy az egyetem nemzetközi kapcsolatai is bővülnek, valamint több konferenciát szerveznek, ahol a legfrissebb tudományos eredményeket ismertetik a nagyközönséggel. Ezen kívül az ilyen programok arra is kitűnő lehetőséget adnak, hogy az Óbudai Egyetem bemutathatja azt a széles képzési struktúrát, amelynek eredményeként folyamatosan nő a hallgatói létszám. Bízunk benne, hogy ez a folyamat sokáig tart, és a duális, illetve az alapképzésben is bővíteni tudjuk a lehetőségeket.” – mondta Mészáros Attila, aki köszönetét fejezte ki az egyetemnek, hogy a Városháza Dísztermében rendezték meg a szimpózium nyitó szekcióját. Mint azt Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, ez is jelzi, hogy a városnak milyen kitüntetett szerepe van ebben a rendszerben.
„Egy ilyen nemzetközi konferencia mindig ablakot jelent számunkra, amelyen keresztül rálátunk a világra. Természetesen ez az ablak arra is lehetőséget ad, hogy mi is bemutathassuk külföldi vendégeinknek a legkorszerűbb kutatási eredményeinket. Számos neves külföldi szaktekintély tart előadást az érdeklődőknek a legkülönfélébb kutatási területek, például a geoinformatika, vagy az alkalmazott informatika széles spektrumában. Az ilyen nemzetközi konferenciákon kiemelt jelentősége van a kapcsolatépítésnek, amely egyfajta visszacsatolást is jelent, hogy amit kutatunk, az fontos, releváns és piacképes.” – zárta gondolatait dr. habil. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja.
Monszpart Zsolt, az Óbudai Egyetem kancellárja kiemelte: „Az egyetem műszaki jellegéből adódóan nagyon lényeges, hogy közösen jelenjen meg a város és az egyetem tudása, valamint az ipar felhasználása. Az Óbudai Egyetemen sokkal jobban odafigyelünk a felhasználók igényeire, éppen ezért olyan képzéseket próbálunk indítani a duális képzésben, amelyek pontosan ezeket elégítik ki.”
A rendezvény célja az Óbudai Egyetem nemzetközi és regionális szintű felsőoktatási, tudományos és ipari kapcsolatainak bemutatása és fejlesztése azzal a törekvéssel, hogy ezúton is erősödjön a régió oktatási és gazdasági szereplőinek együttműködése. A rendezvény továbbá kitűnő lehetőséget biztosít a műszaki felsőoktatás és az innováció területén a szellemi és infrastrukturális háttér megteremtésére, amely a város és a régió vállalatai versenyképességének, foglalkoztatási, műszaki kutatási és fejlesztési igényeinek hosszú távú kielégítéséhez szükséges.
 
Az idei szimpózium a bulgáriai St Cyril and St Methodius University of Veliko Tarnovo egyetemmel közös szervezésben kerül lebonyolításra. A délelőtti programot a szakmai eladások követik az Óbudai Egyetem Budai úti épületében. A szimpóziumon beszámolnak az elmúlt időszakban lezárult projektekről és az elért tudományos eredményekről is. A tehetséggondozásban kiemelkedő hallgatók lehetőséget kapnak tudományos eredményeik bemutatására. A rendezvény rangját számos meghívott nemzetközi előadó, valamint külső partner előadása emeli. A szimpóziumon publikált előadásokról ISBN számmal jelzett CD-kiadványt is készítenek. A szimpóziumon résztvevők kiemelt jelentőséget tulajdonítanak annak, hogy olyan tudományos eredmények szülessenek, amelyek az ipari fejlesztések tudományos hátteréül szolgálhatnak. Pontosan ezért fontos minden olyan lépés – például a duális képzések, vagy a közös projektek –, amely a gazdasági szféra és a felsőoktatás között szorosabbra fűzi a kapcsolatot.