Zalaegerszegen szenvedett vereséget az Albacomp

A játékvezetők hathatós segítsége nélkül nem biztos, hogy nyert volna a pár perccel a vége előtt még magabiztosan vezető Zalaegerszeg, amely a végjátékban jóval nagyobb segítséget kapott a szürkeruhásoktól, mint amit egy sima hazai pálya indokol. A kosárlabda NB1 15. fordulójában rendezett Zalaegyerszeg - Albacomp mérkőzésen ténykedő bírók "tévedései" utólag is védhetetlenek, de az Albacomp jelezte, lehetséges műhibák miatt fontolóra veszi, hogy megóvja a találkozót. Az Albacomp pont nélkül távozott Zalaegerszegről, a ZTE négypontos győzelmet aratott. Az összecsapáson Velibor Radovic súlyos combsérülést szenvedett, Bencze Zoltánnak pedig több öltéssel varrták össze az állát. Zalakerámia-ZTE - Albacomp 91-87 (22-14, 12-24, 34-21, 23-28)
2008.01.20. 22:07 |

Az első félidőben felemás képet mutatott a két csapat csatája, az első 10 percben a hazaiak voltak aktívabbak, majd a következő szakaszban az Albacomp szórta jobb százalékkal a kosarakat, olyannyira, hogy a nagyszünetben a fehérváriaknál volt az előny.
 Fordulás után nagy pontkaszába kezdett a ZTE, az utolsó periódusban pedig feltámadt az Albacomp, de a véghajrában nem bizonyulhatott jobbnak a hazai csapatnál, így vereség lett a vége.

Zalakerámia-ZTE - Albacomp 91-87 (22-14, 12-24, 34-21, 23-28)

ZTE: Miskovics 27/18, Walters 14/6, Kámán 10/6, Gay 10, Keresztes 6. Csere: Tóth Á. 5, Gáspár 11/9, Simon L. 1, Baki 2. Edző: Nikola Lazics.

Albacomp: Simon B. 18/9, Bradford 30/12, Radovics, McClendon 13, Bencze 11. Csere: Soós 11/9, Hanga, Dávid, Boozer 4. Edző: Goran Miljkovics.