-
A GMO-król az MCC-ben
November 21-én csütörtökön 17 órakor Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója tart előadást Székesfehérváron a genetikai módosításról és a GMO-król. A szakember ökológus, biotechnológus, a gödöllői Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont korábbi főigazgató-helyettese.
2024.11.18. -
PICi hősök, orvosok és ápolók
Zsúfolásig megtelt idén is a Gyermekosztály aulája és folyosója - vasárnap délután a koraszülöttek világnapja alkalmából színes programmal várta volt koraszülöttjeit és családjaikat a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztálya.
2024.11.17. -
Konferencia a klímaváltozásról
Korunk egyik legfontosabb kérdése siekrül-e gátat szabni a klímaváltozásnak. A Rotary Klub önkéntesei erről tanácskoztak Rétimajorban.
2024.11.18. -
A legkisebbek a legnagyobb hősök!
2011 óta a koraszülöttek nemzetközi napja november 17-e, ezen a napon az idő előtt született babák életéért vívott küzdelemre hívják fel a figyelmet, valamint az őket ellátó fáradhatatlan szakemberekre.
2024.11.18.
Zöld óvodák, ökoiskolák szakmai találkozóját rendezték az Alsóvárosban
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal szervezte meg az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja az ökoiskolák és zöld óvodák vármegyei szakmai találkozóját.
A Nemzeti Alaptanterv szerint a fenntarthatóságra és környezettudatosságra nevelés kiemelt nevelési cél és feladat. A nevelési-oktatási program sikeres alkalmazása és fenntarthatósága olyan támogató rendszer működtetését igényli, amely a pedagógust napi munkájában segíti, folyamatosan naprakész információval látja el. Ennek megvalósításához nyújt támogatást Központ azon a szakmai találkozóján, amelyet a város támogatásával, hagyományteremtő szándékkal rendezett meg csütörtökön a Sóstó Természetvédelmi Területen az Alsóvárosi Közösségi Központban.
Fejér vármegyében 60 nevelési intézmény minősített „zöld óvoda”, közülük 15 „örökös zöld óvoda”, míg a 76 ökoiskolából 49 nyerte el az „örökös ökoiskola” címet pályázaton.
Az első szakmai találkozót nagy érdeklődés övezte. A megjelenteket Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte. Városunk büszke arra, hogy egyre több zöld óvodája és ökoiskolája van, ami jelzi, hogy az intézmények is nagyon fontosnak tartják a környezetvédelem, a fenntarthatóság témakörét, és igyekeznek ezt a szemléletet átadni a gyerekeknek. Erre kiváló alapot biztosít a Sóstó Természetvédelmi Terület, amely egy komoly fejlesztésnek köszönhetően ma már nagyon népszerű kirándulóhely lett, és rengeteg lehetőséget nyújt az ideérkező csoportoknak a környezetvédelmi ismeretek bővítésére. Az intézmények udvarainak felújítására is nagy figyelmet fordítunk, faültetéssel, kiskertek telepítésével.
A köszöntőt követően Koleszár Sándor, a Sóstó Vadvédelmi Központ szakmai koordinátora gondolatébresztő előadásában a környezeti nevelésről, annak az iskolai mindennapokba beépíthető ismereteiről szólt, mit tehetnek a gyerekek annak érdekében, hogy az állatok és növények védelmével egy kicsit zöldebb világban éljünk.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Fejér Megyei Helyi csoportjának volt elnöke, a Duna – Ipoly Nemzeti Park környezeti nevelője, Fenyvesi László a természetet a gyerekekhez közelebb hozó lehetőségekről, eseményekről szólt, majd Tehetséggel a természetért címmel Ruff Katalin, a bodajki Boldog Gizella Óvoda igazgatója mutatta be az intézményük jógyakorlatát. A Székesfehérvári II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója, Kövecses Csilla az Ökolabor tehetséggondozó programról szólt, amely a fenntarthatóságot szolgálja.