1,4 milliárdból épült új vulkanizáló-formákat gyártó üzem Székesfehérváron

A kínai Himile Group 1,4 milliárd forintból épített új vulkanizáló-formákat gyártó üzemet Székesfehérváron. A Magyarországon európai központját létesítő Himile Science and Technology a gumiabroncsok vulkanizáló-formáinak legnagyobb gyártója a világon és beszállítója például a Bridgestone, a Continental, a Goodyear, a Michelin és a Pirelli gumigyáraknak.
2016.06.15. 07:05 |
A kínai Himile Group 1,4 milliárd forintból épített új vulkanizáló-formákat gyártó üzemet Székesfehérváron és a beruházás most lezárult első ütemét hamarosan további fejlesztések követhetik: a Himile terveiben több milliárd forintos bővítések szerepelnek már a következő években. Az üzem jelenlegi 3100 négyzetméteres alapterülete 6000 négyzetméteresre bővíthető, valamint a jelenlegi 50-ről a dolgozói létszám a folyamatos felvétel és képzés eredményeként a következő 3-5 évben fokozatosan meghaladhatja a 200-at.
A beruházás a Himile számára fontos stratégiai lépés, hiszen ezentúl a teljes európai piacot és prémium abroncsgyártó partnereit már közvetlenül a kontinensről  tudja kiszolgálni, nem csak kínai gyártóközpontjából. A vállalat várakozásai szerint a gumiabroncsformák alkatrészeinek gyártókapacitása folyamatosan nőni fog, bővül a gyártott termékek skálája is, illetve a vállalat más üzleti szektorai is megjelennek Európában, miközben végig Magyarország lesz működésének fő központja.

Nagy öröm és megtiszteltetés városunknak, hogy a Himile cégcsoport városunkban fejleszt és építi meg első európai csarnokát – mondta Mészáros Attila alpolgármester a gyáravatón. Arról is beszélt, hogy műszaki és gazdasági egyetemekkel való együttműködés keretében jelentősen nő a felsőoktatásban tanulók létszáma Székesfehérváron, továbbá jelentős ösztöndíjprogramot indít a város a szakképzésben és a felsőoktatásban egyaránt. „Mindezek azt a célt szolgálják, hogy a fiatalok itt maradjanak városunkban, itt tanuljanak, dolgozzanak és alapítsanak családot.”
A Himile mint a világ legnagyobb vulkanizáló formákat gyártó vállalata a vezető abroncsgyártókkal együttműködve a partnerek egyedi igényeire szabva fejleszti termékeit, beszállítója lényegében az összes nagy gumiabroncsgyártónak, mint a Bridgestone, a Continental, a Goodyear, a Michelin vagy a Pirelli. Befektetési döntésüknél nagy szerepet játszott a Magyarországon rendelkezésre álló fejlett beszállítói hálózat, valamint a kiemelkedő logisztikai lehetőségek.
 
A kínai Himile Group a gumifeldolgozó gépek előállítása mellett  foglalkozik turbinaalkatrészek, nyomástartó tartályok, olaj- és gázipari berendezések, vasúti szállítórendszerek részegységeinek és gumiköpeny-szelepek magjainak előállításával is. A Magyarországon európai központját létesítő Himile Science and Technology a gumiabroncsok vulkanizáló-formáinak legnagyobb gyártója a világon: 20 000 darabos kapacitása a világon gyártott ilyen termékek egyötöde.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.