-
Fokozott rendőri jelenlét
A rendőrség -a magdeburgi eseményekre tekintettel- a közterületi bűncselekmények megelőzése, megakadályozása, valamint a szubjektív biztonságérzet növelése érdekében állandó, megerősített civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosít a vásárokban és azok közvetlen környezetében, illetve az oda vezető főbb útvonalakon.
2024.12.21. -
Egy perc a biztonságért
A legtöbb lakástűz az évnek ebben az időszakában a figyelmetlenség és az égve felejtett gyertyák miatt, a sürgés-forgás és a konyhai előkészületek, a sütés-főzés közben keletkezik. A lámpafüzérek elektromos meghibásodása, a csillagszórók használata is tüzet okozhat. A fenyők a meleg szobákban napról napra szárazabbak és emiatt egyre gyúlékonyabban. Se az igazi, se a műfenyőt ne díszítsük gyertyákkal, csillagszórókkal!
2024.12.17. -
Áldozatsegítő Központ
Az adventi időszakban a székesfehérvári Áldozatsegítő Központ a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitánysággal közös akciójában a Piac tér 4. szám előtt szervezett bűnmegelőzési kitelepüléssel szeretné felhívni a figyelmet az Áldozatsegítő Központ működésére és tapasztalataira, az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire, valamint arra, hogy az ünnepek idején is van kihez segítségért fordulni.
2024.12.13. -
Vádemelés a tolvaj ügyében
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén nyáron bemászott ismerőse házába és onnan készpénzt tulajdonított el. A vádlott miután bemászott az ablakon, százezer forinttal a zsebében ugrott ki onnan.
2024.12.11.
112 helyszínen a kiber bűncselekmények megelőzéséért - hogy senki ne váljon áldozattá
A bűnmegelőzési szakemberek 2023. május 15-én indították el prevenciós programsorozatukat Fejér vármegye területén. Egy hónapon belül 112, naponta más-más településen és településrészen várják az érdeklődőket és adnak közvetlen tájékoztatást, hasznos tanácsokat elsősorban az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzése érdekében. A 112 helyszín szimbolizálja a segélyhívó számot is, melyet akkor kell tárcsázni, ha valaki bajba kerül, bűncselekmény vagy baleset áldozata, esetleg ezek szemtanúja, és segítségre van szüksége.
A program során a prevenciós munkatársak gyerekeket és felnőtteket egyaránt hívnak és arra biztatnak, fogadják meg prevenciós tanácsaikat annak érdekében, hogy minél inkább tisztában legyenek az elkövetési módszerekkel, és ne dőljenek be a csalóknak.
Ezeket javasoljuk:
- Nem tudhatja biztosan, hogy ki van a profil mögött! Ezt mindig vegye figyelembe!
- Mindig gondoljon a lehetséges veszélyekre!
- Közösségi oldalán megjelenő adatai között ne szerepeltesse családi állapotát! Legyen nagyon óvatos, hogy mennyi személyes információt oszt meg magáról!
- Ne osszon meg olyan adatot és ne küldjön olyan fotókat magáról, amivel később megzsarolhatják!
- Mielőtt személyesen találkozik az addig csak online felületen ismert személlyel, mondja el a családjának és a barátainak, hová megy!
- Alaposan nézze meg, milyen internetes felületen intézi pénzügyeit!
- Tartsa szem előtt azt, hogy a pénzintézetek és szolgáltatók soha nem kérnek telefonos megkeresésen keresztül azonnalos pénzátutalást!
- Akit nem ismer személyesen, annak ne küldjön pénzt, ne adjon ki információt anyagi helyzetéről!
- Az online térben ne csak vásárlóként, de eladóként is legyen óvatos, kezelje körültekintően személyes és banki adatait!
- Ne adja meg bankkártya vagy online banki adatait és ne küldjön másolatot okmányairól!
- A kapott e-mailt olvassa el figyelmesen, és legyen gyanús, ha annak nyelvezete szokatlan, vagy az írásban hibák vannak.