1.2 milliárdos fejlesztés és új márka az Alföldi tej székesfehérvári gyárában

 Székesfehérvári gyárának 1,2 milliárd forint költségű fejlesztése mellett Alföldi néven új, saját márkát vezet be a piacra az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. (ATÉB). Ráadásul az olaszokkal kötött megállapodás után öt éven át biztosan gyárthatja a Parmalat termékeit is. Az új márka mostani bevezetését a jelenlegi, tejhiányos piaci helyzet indokolja. Szavai szerint a tejhiány oka egyrészt, hogy a nyári meleg időjárás következtében mintegy 20-25 százalékos hiány alakult ki, s azóta nem regenerálódtak a tehénállományok.

2006.10.05. 08:43 |

 Székesfehérvári gyárának 1,2 milliárd forint költségű fejlesztése mellett Alföldi néven új, saját márkát vezet be a piacra az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. (ATÉB). Ráadásul az olaszokkal kötött megállapodás után öt éven át biztosan gyárthatja a Parmalat termékeit is.

 Mélykúti Tibor, az ATÉB ügyvezetője elmondta: az új márka mostani bevezetését a jelenlegi, tejhiányos piaci helyzet indokolja. Szavai szerint a tejhiány oka egyrészt, hogy a nyári meleg időjárás következtében mintegy 20-25 százalékos hiány alakult ki, s azóta nem regenerálódtak a tehénállományok, másrészt hogy a 60-63 forintos jelenlegi nyerstej-felvásárlási ár jóval a termelői önköltségi ár alatt van, emiatt állománycsökkentések és telepösszevonások történtek. A szakember szerint a tejhiányhoz a főként Horvátország, Szlovénia és Olaszország területére irányuló jelentős, éves szinten 250 millió literes tejexport is hozzájárul.

 Az Alföldi Tej Kft., úgy tűnik, nem éri be az új márkanévvel, ugyanis vezetői még szeptember végén aláírtak egy együttműködési megállapodást a tejüzem korábbi olasz tulajdonosával, a Parmalat S.p.A.-val, így még legalább öt éven keresztül gyárthatnak Parmalat márkájú termékeket Székesfehérváron. Mindezek mellett a székesfehérvári tejüzem fejlesztéséről is döntöttek a cég szeptember 29-i taggyűlésén: így két ütemben, összesen 1,2 milliárd forint összköltségű fejlesztés kezdődik a gyárban - számol be a Napi Gazdaság.

 

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.