-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A Városi Alap is segített a Continest 2,4 milliárd forintos tőkebevonásában
Összesen 2,4 milliárd forintos tőkebefektetést kapott három hazai kockázati tőkealap-kezelőtől növekedési terveinek megvalósításához a székesfehérvári Continest Technologies Zrt.
A tőkebevonás többek között a Continest Factory második székesfehérvári gyáregységének létrejöttét, valamint a jelenleg is meghatározó nemzetközi tevékenységének kiterjesztését, új piacokon való megjelenését támogatja. A társaság jelenleg 18 országban végez exporttevékenységet, így szállított konténeregységeket többek között Norvégiába, Litvániába, Lengyelországba, Romániába, Szerbiába, Izraelbe, az Egyesült Királyságba és Szaúd-Arábiába is.
Tegzes Dániel stratégiai igazgató Dr. Cser-Palkovics András polgármester, Dr. Vitályos Eszter az EMMI államtitkára, Kovács Éva az igazgatóság elnöke, Benke Ákos vezérigazgató, Székesfehérvár Városi Alap) Katona Bence Hiventures, Horváth Marcell, Takarék Kockázati Tőkealap, Kis-Márton Vidor vezérigazgató.
A 2019-ben alapított Continest Technologies Zrt. működésének második évében, 2020-ban több mint 820 millió forintos árbevételt ért el, amely 2021-ben már 1,6 milliárd forintra emelkedett. A Continest által fejlesztett és gyártott, összecsukható konténerek célja, hogy innovatív módon, a fenntarthatóságot és a hatékonyságot szem előtt tartva nyújtsanak megoldást az ideiglenes infrastruktúrát igénylő helyzetekre. A társaság 2021-ben adta át első konténergyárát Székesfehérváron, amely jelenleg évente ezer darab összecsukható konténer gyártására alkalmas és összesen 53 alkalmazottnak ad munkahelyet. A jövőben lemezüzemükben és hegesztő csarnokukban robottechnológia támogatja majd a hatékony gyártást, ám emellett is jelentős létszámbővülést tervez a társaság és újabb ötven munkahelyet hoznak létre még idén, ezzel a gyártott éves konténerszám elérheti a háromezer darabot.
Az új és a meglévő tőkebefektetőinkkel közösen, egy rendkívül stabil finanszírozási háttérrel nyílik lehetőségünk a szintlépésre, valamint arra, hogy újabb piacokon jelenjünk meg, még inkább hozzájárulva ezzel a hazai exporthoz. A kettes számú gyáregységünk megépítése, amelyet idén szeptemberben fogunk átadni, megnyitja előttünk a lehetőséget ahhoz, hogy még nagyobb volumenben tudjunk gyártani, valamint, hogy tovább fejlesszük a gyártástechnológiánkat - mondta el a tőkebevonás kapcsán Tegzes Dániel, a Continest Technologies Zrt. stratégiai igazgatója.
A Continest fejlesztése összetalálkozott azzal az alappal, amit a partnerekkel közösen erre találtunk ki – mondta Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere. Annak idején, amikor a Városi Alap létrehozásáról tárgyaltunk, pont az ilyen típusú cégek megtalálása volt a cél. Van ötletük, van mögöttük teljesítmény és van jövőkép is, de a következő szint meglépéséhez csak a tőke hiányzik. Fehérvár polgármestere gratulált és köszönetet mondott a fejlesztés minden résztvevőjének és mint mondta „egyet tudok ígérni, hogy a déli összekötő út hamarosan elkészül és az Újváralja sor – Mártírok átkötése is megvalósul az Intermodális közlekedési központtal együtt.„
Benke Ákos, a Focus Ventures Tőkealapkezelő Zrt. vezérigazgatója arról beszélt, hogy missziónak tekintik, hogy hozzájáruljanak a hazai vállalkozások fejlődéséhez. A Continest termékeinek magas szakmai színvonala, profi menedzsmentje és a társaság eddigi teljesítménye abszolút meggyőző volt számunkra, bízunk benne, hogy a tőkeemelés segítségével támogatni tudjuk a Continest további terjeszkedését és nemzetközi sikereinek elérését - tette hozzá.
Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatójakiemelte, hogy az MFB Csoport tagjaként a cél, hogy a hasonlóan sikeres, fiatal vállalatok is töretlenül növekedhessenek. A Continest ráadásul különösen jó példaként szolgál a gyártással foglalkozó startupoknak arra, hogyan lehet pár év alatt nulláról milliárdos árbevételt elérni.
A Continestben korábban tőkét emelő Takarék Kockázati Tőkealap I. továbbra is meghatározó tulajdonos marad, a hosszú távú befektetői érdekeit szem előtt tartva pedig 400 millió forint tulajdonosi kölcsönt konvertál saját tőkébe a mostani befektetési körben, ezzel is elősegítve a Continest további eredményeit és növekedését -emelte ki Horváth Marcell, a Takarék Kockázati Tőkealap I.-et kezelő DBH Investment Zrt. cégvezetője, befektetési igazgatója.