-
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25. -
Földmérők versenyeztek
Döntőjéhez érkezett a földmérő, földügyi és térinformatikai technikus tanulók országos versenye, melyet a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Technikumban rendeznek meg. A 75 éves fennállását ünneplő intézményben 15, az ország különböző pontjairól érkezett diák vesz részt a rangos megmérettetésen. A finálé megnyitóját hétfőn délelőtt tartották, míg az eredményhirdetésére kedden kerül sor a Jákyban.
2025.03.24.
Élenjáró technológiákat alkalmaz a Trimetrik Kft. pénteken átadott új központja

A Magyar Multi Programnak köszönhetően 857,43 millió forint európai uniós és hazai támogatás segítségével épült meg a Trimetrik Kft. új, több mint hatezer négyzetméteres, központi gyártóüzeme.
Az Alba Ipari Zónában tartott pénteki átadóünnepségen Balogh Gyula, a 75 főt foglalkoztató cég ügyvezetője elmondta, hogy a hazai tulajdonú Trimetrik Kft. több mint 25 éves múltra tekint vissza a műanyag fröccsöntés és a szerszámgyártás területén, s mára a magyar műanyag fröccsöntés piac egyik meghatározó, széleskörű tudással, tapasztalattal rendelkező, innovatív szereplőjévé vált.

A cég 2009-ben költözött Székesfehérvárra, ám 2021-re világossá vált, hogy ha a hazai és a nemzetközi piacon jelentősen szeretnék részesedésüket növelni, valamint szeretnének olyan iparágakban is megjelenni, ahol a kft. szakembereinek műszaki tudása, termékinnovációs tapasztalata jelentős hozzáadott értéket jelent, akkor szükséges a meglévő telephely bővítése. Ekkor jött a pályázati lehetőség, a tulajdonosok mertek nagyot álmodni, aminek az eredménye a most hivatalosan is átadott központ.
A projekt során a vállalkozás célja olyan új, versenyképes műanyag, vasúti járműipari alkatrészek létrehozása, illetve kutatás-fejlesztése az M2P (metal-to-plastic, azaz fém helyett műanyag,) projekt keretében, amelyek a későbbiekben jelentős hozzáadott értéket jelentenek a nemzetközi járműipari vevők számára.
Az ünnepségen Králik Gábor tulajdonos-ügyvezető megköszönte minden kollégájának a kemény munkát, hogy részt vettek az értékteremtésben, majd testvérével, Králik Kornél ügyvezetővel, valamint Balogh Gyula ügyvezetővel közösen vágták át az épület felavatását jelképező nemzetiszín szalagot.
A megnyitót követően a meghívottak Grósz Erik fröccsüzem vezető, valamint Balogh Gyula ügyvezető értő kalauzolásával járhatták be a formatervezés szempontjából is szemet gyönyörködtető épületet, amelynek 6000 négyzetméteres, korszerű gyártócsarnokában 23 fröccsöntő gép, s a legmodernebb műanyag CNC-esztergák segítik a termelést.
A robotok túlnyomó része tisztán elektromos, ezekkel jóval precízebb fröccsöntési folyamat érhető el. Ha a megrendelési igények növekednek, további gyártókapacitás fejlesztésére is van hely az épületben, amely egyébként a napelemeknek és a hőszivattyúrendszereknek köszönhetően is karbonsemleges módon üzemel.
„A mi hitvallásunk az, hogy csak magas komplexitású és kiváló minőségű műanyag alkatrészeket gyártunk.” – mondta kérdésünkre Balogh Gyula, hozzátéve, hogy a fém alkatrészek műanyaggal való kiváltása azon kívül, hogy az előállításuk jóval környezetbarátabb, számos más előnnyel is rendelkezik: egyrészt olcsóbb ezeknek az előállítása, másrészt – például a fékberendezéseknél – az alkatrész tömegének csökkentése is nagyon fontos. Amint megtudtuk, a székesfehérvári központú cégeknek olyan neves multinacionális cégek a fő megrendelői, mint például a Knorr Bremse Csoport vagy az Emerson.
A gyártócsarnok átadó ünnepségén részt vett Patik Ferenc önkormányzati képviselő, valamint dr. Tóth Ferenc, az Alba Ipari és Kereskedelmi Zóna ügyvezető igazgatója is.