-
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04.
2 milliárd forint a régiós szakképzési támogatásra - 100 képzésre lehet majd jelentkezni
Pályázat útján 2007 végéig több mint másfélmilliárd forintot fordítanak a régiók szakképzési igényeit figyelembe vevő oktatásra. A képzésekre egyénenként legfeljebb 250 ezer forint támogatás lehet igényelni. A Regionális-fejlesztés Operatív Program (ROP) régióspecifikus szakképzési és továbbképzési központi programjának képzési listáját kedden teszi közzé a Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Közhasznú Társaság. A 2 milliárd forintos program keretében pályázat útján 1 milliárd 670 millió forint fordítható a régiók szakképzési igényeit figyelembe vevő oktatásra 2007. végéig.
Pályázat útján 2007 végéig több mint másfélmilliárd forintot fordítanak a régiók szakképzési igényeit figyelembe vevő oktatásra. A képzésekre egyénenként legfeljebb 250 ezer forint támogatás lehet igényelni.
A Regionális-fejlesztés Operatív Program (ROP) régióspecifikus szakképzési és továbbképzési központi programjának képzési listáját kedden teszi közzé a Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Közhasznú Társaság (VÁTI) - jelentették be hétfőn.
A 2 milliárd forintos program keretében pályázat útján 1 milliárd 670 millió forint fordítható a régiók szakképzési igényeit figyelembe vevő oktatásra 2007. végéig. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) már korábban felmérte és folyamatosan figyelemmel kíséri a régiók munkaerőpiacának szakképzési igényét, ez alapján jelentkezhettek a képzőintézetek ajánlataikkal.
November 29-től 31 képzőintézet mintegy 100 képzésére jelentkezhetnek elsősorban a mikro-, kis- és középvállalkozások alkalmazottai, maguk a vállalkozások, önfoglalkoztatók, segítő családtagok, falusi vendéglátók. A listán szereplő képzésekre a képzési díj 60, illetve 80 százalékára, egyénenként legfeljebb 250 ezer forint támogatást igényelhetnek az érintettek.
Kolber István regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter hangsúlyozta, hogy a fejlesztések egyre fontosabb eleme a humánerőforrás. A miniszter szólt arról, hogy az EU strukturális alapjainak felhasználása jó ütemben halad.
A Nemzeti Fejlesztési Hivatal honlapján közzétett adatok szerint a Nemzeti Fejlesztési Terv pályázataira 29 630 pályázatot adtak be, támogató döntés született 11 955 pályázatról 551,8 milliárd forint értékben.
Kordás László, a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium államtitkára elmondta, hogy a kormány a foglalkoztatás bővítésére kiemelt hangsúlyt helyez. Jövőre a felnőttképzések támogatásra hazai és európai uniós forrásból jelentős összeget fordíthatnak.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a gazdasági szereplők bevonásának fontosságát hangsúlyozta a különböző területeken. Elhangzott, hogy a kamara a régiók munkaerőpiaci igényeit folyamatosan figyelemmel kíséri, és ennek alapján tesz javaslatot a képzési lista változtatására. Számítások szerint 2005-2007. között ötezren vesznek részt a támogatott képzési programban, amely 1500-2000 kis- és középvállalkozást érint.