-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
2.6 milliárd forint állami támogatás érkezett az első félévben Székesfehérvárra
Az elmúlt fél évben Székesfehérvár 2,6 milliárd forintot nyert pályázatokon, így sikeres félévet zárt - hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér polgármester mai sajtótájékoztatóján. Kiemelte az informatikai pályázatokat, a panellakások felújítását, a Térségi Integrált Szakképző Központ nyertes pályázatát: összesen nyolc nyertes pályázatot készített a város. Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a Polgármesteri Hivatal saját hatáskörben, az intézményekkel együttműködve írta a pályázatokat. A következő félévről Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a Hiemer ház felújítására 600 milliót, a kohéziós alapból pedig csatornázásra 9 milliárdot pályázik meg a város.
Az elmúlt fél évben Székesfehérvár 2,6 milliárd forintot nyert pályázatokon, így sikeres félévet zárt - hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér polgármester mai sajtótájékoztatóján. Kiemelte az informatikai pályázatokat, a panellakások felújítását, a Térségi Integrált Szakképző Központ nyertes pályázatát: összesen nyolc nyertes pályázatot készített a város. Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a Polgármesteri Hivatal saját hatáskörben, az intézményekkel együttműködve írta a pályázatokat. A következő félévről Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a Hiemer ház felújítására 600 milliót, a kohéziós alapból pedig csatornázásra 9 milliárdot pályázik meg a város.
Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy 2002 óta mintegy 25 milliárd forintnyi támogatás érkezett a városba, ami országos szinten is egyedülálló. A következőkben tételesen olvashat arról, hogy milyen pályázaton, mennyit és mikor nyert el Székesfehérvár.
2005. január - 300 millió informatikára A város „Székesfehérvár – a térség szolgáltató e-önkormányzata” címmel mintegy 300 millió forintot nyert a Gazdasági Minisztérium pályázatán. Ehhez az önkormányzat 40 millió forint önrészt biztosít. Így a tervezett projekt összköltsége 340 millió forint. A projekt megvalósításában a város partnere a további 17 települést magába foglaló „Székesfehérvár és vonzáskörzete Önkormányzati Területfejlesztési Társulás”, illetve a Vállalkozói Központ Közalapítvány. A kis- és középvállalkozások mellett a projekt célcsoportja a város és a kistérség civil szervezetei, intézményei és természetesen a civil lakosság. A projekt keretében például nyilvános Internet-hozzáférési pontokat létesítünk; olyan ügyiratkezelési rendszert alakítunk ki, mely képes az elektronikus aláírással beküldött ügyiratokat fogadni, illetve képes így aláírt dokumentumokat kibocsátani; vállalkozások, vállalkozók részére (de a lakosság részére is) elektronikus szolgáltatásokat nyújt.
2005. február - 604 millió energiatakarékos panelfelújításra A város 604 millió forintos állami támogatást nyert el, amelynek révén 2687 lakás felújítása valósulhat meg, 2687 család életkörülményei javulnak. Az elnyert állami támogatás révén a fejlesztés összköltsége több, mint 1,8 milliárd forint. Székesfehérvár önkormányzata az állami támogatással megegyező mértékű, 604 millió Ft-os támogatást 2005. évi költségvetésében biztosította a lakóközösségek részére.
2005. március - 1.1 milliárd térségi integrált szakképző központra A Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK) létrehozására az Oktatási Minisztérium egyik pályázatán mintegy 735 millió forintot nyert Székesfehérvár, amit a bázisintézmény felújítására, illetve eszközkorszerűsítésre, míg a másikon elnyert mintegy 371 millió forintot az intézmények eszközfejlesztésére fordítja a város (összesen 1,1 milliárd forint!). A programban 6 fehérvári, egy móri és egy velencei oktatási intézmény vesz részt: a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola, mint bázisintézmény, mellette a Váci Mihály Szakközépiskola, a Vörösmarty Mihály Szakközépiskola, a Deák Ferenc Szakközépiskola, a móri Perczel Mór Szakközépiskola, a velencei dr.Entz Ferenc Szakközépiskola, a Kodolányi János Főiskola és a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara. A TISZK olyan nonprofit központ, amely új munkahelyek teremtése mellett iskolai rendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzés folytatásával, a gazdasághoz közeli, a munkaerő-piaci igényeket rugalmasan követni tudó szakképzéssel, a szakképzéshez szükséges korszerű infrastruktúrával megteremti a régió lakossága számára az egész életen át tartó tanulás feltételeit. A szakképző központ végzősei piacképes tudásukkal könnyebben találhatnak munkát a térségben.
2005. március - 125 millió térségi iskola- és óvodafejlesztő központra A TIOK – azaz Térségi Iskola és Óvodafejlesztő Központ - Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata 125 millió forintot nyert! A konzorcium tagjaként három székesfehérvári oktatási intézmény: a Gyöngyvirág Óvoda, a Hétvezér Általános Iskola és a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola is részt vesz majd a programban. A kétéves ciklus keretében a gyerekek az óvodától a középiskola végéig szövegértési-szövegalkotási, matematikai-logikai, valamint életpálya építési fejlesztő oktatásban részesülhetnek. A TIOK érintett intézményeiben új pedagógus álláshelyeket teremt és korszerű eszközökkel biztosítja a fejlesztő oktatást a székesfehérvári gyermekek részére.
2005. március - Még 112 millió informatikára Március végén „Székesfehérvár Önkormányzata ingatlan-adatvagyonának másodlagos hasznosítása” címmel újabb 112 millió forintot nyert informatikai fejlesztésekre a Gazdasági Minisztérium Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) pályázatán. A pályázat megvalósításához önkormányzatunk önrészként 16 millió forintot biztosít. Így a projekt összköltsége 128 millió forint. A nyertes projekt célja a székesfehérvári kis- és középvállalkozások versenyképességének javítása azáltal, hogy minőségi információszolgáltatás valósul meg a városi önkormányzat ingatlanvagyonáról. A projekt során egy olyan vagyonkezelői információs rendszer jön létre, amely például hatékonyabb és teljeskörűbb ingatlan-, közterület- és útnyilvántartást, ingatlangazdálkodáshoz kapcsolódó elektronikus ügyintézést tesz lehetővé.
2005. május - 3 millió a Hiemer-ház cserepére 3 millió forint értékben nyert cserepet Székesfehérvár a Hiemer ház tetőhéjazatának cseréjére a Wienerberger Jövővár pályázatán. A város minden pályázati lehetőséget kihasznál, hogy a Hiemer ház rekonstrukciója mielőbb megvalósulhasson, és a város egyik kiemelt, de évtizedek óta áldatlan állapotokkal köszködő műemléke visszanyerje egykori pompáját
2005. június - 239 millió nappali szolgáltató centrumra Uniós pályázaton mintegy 239 millió forintot nyert a város, így megvalósulhat az a Nappali Szolgáltató Centrum, amely kiváló feltételeket biztosít majd azoknak a hajléktalanoknak, akik szeretnének visszailleszkedni a társadalomba. A nyert összegből képzési termet, könyvtárat, tanulószobát és számítógéptermet is kialakítanak a jelenlegi hajléktalan központ szomszédságában.
2005. június - 100 millió utakra Székesfehérvár Önkormányzata 100 millió forintot nyert a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács belterületi szilárd utak felújítását elősegítő pályázatán! A kormány úgynevezett „1+1 Ft” programja keretében így 200 millió forint értékű útberuházás valósul meg a városban 2006 nyaráig. 2002 óta a jelenleg is folyó munkálatokkal együtt összesen 34 kilométer útépítési és útfelújítási beruházás valósult meg Székesfehérvár területén (ennek az összértéke meghaladja az 1.6 milliárd forintot!) A 200 millió forintból 2006 nyaráig összesen mintegy 5 kilométer jelenleg rossz állapotban lévő útszakasz újul meg Székesfehérváron.