-
Egyházzenei fesztivál a Bazilikában
November utolsó napján Székesfehérvár ad otthont a Magyarországi németek egyházzenei fesztiváljának, amelyet 26. alkalommal szerveznek meg. A Szent István-székesegyházban november 30-án, szombaton 13 és 17 óra között 22 kórust hallhat a közönség. A mintegy 400 énekes egy- és többszólamú kórusművekkel ajándékozza meg a publikumot advent első hétvégéjén, az egyházzene ünnepén.
2024.11.28. -
Egy múzeum tekintete
Százötven éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum. Ebből az apropóból nyílik majd november 30-án, szombaton délután háromkor nagyszabású kiállítás Fehérváron a Csók István Képtárban, ahol már az utolsó simításokat végzik a múzeum szakemberei.
2024.11.28. -
Egy múzeum tekintete
Soha nem látott tárgyakat is megcsodálhatnak az érdeklődők az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum november 30-án nyíló kiállításán.
2024.11.28. -
Pilinszky János Székesfehérváron
Ezúttal Pilinszky János munkássága és Székesfehérváron töltött évei adták a Nyitott könyvek beszélgetéssorozat témáját.
2024.11.28.
300 év fegyverben - az I. András Király Lovagrend kiállítása a Sziget utcai Könyvtárban
Saját készítésű harci fegyvereket állított ki az I. András lovagrend a Sziget utcai Tagkönyvtárban. Az ingyenesen megtekinthető tárlat köré, rendhagyó történelemórákat is szerveznek, melyre iskolás csoportok jelentkezését várják január 28-ig. Olyan dárdákat, díszes kardokat, láncból készült fej-és kézvédőket, alabárdokat, valamint pajzsokat tekinthetnek meg az érdeklődők, amelyeket a XI és a XIII-dik századok között használtak.
2012.01.18. 07:29 |
Saját készítésű harci fegyvereket állított ki az I. András lovagrend a Sziget utcai Tagkönyvtárban. Az ingyenesen megtekinthető tárlat köré, rendhagyó történelemórákat is szerveznek, melyre iskolás csoportok jelentkezését várják január 28-ig. A kiállítás ötletgazdája Bencze Tamás az I. András lovagrend alapító tagja.
A városi könyvtárban olyan dárdákat, díszes kardokat, láncból készült fej-és kézvédőket, alabárdokat, valamint pajzsokat tekinthetnek meg az érdeklődők, amelyeket a XI és a XIII-dik századok között használtak elődeink a harcmezőkön.