-
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25. -
Földmérők versenyeztek
Döntőjéhez érkezett a földmérő, földügyi és térinformatikai technikus tanulók országos versenye, melyet a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Technikumban rendeznek meg. A 75 éves fennállását ünneplő intézményben 15, az ország különböző pontjairól érkezett diák vesz részt a rangos megmérettetésen. A finálé megnyitóját hétfőn délelőtt tartották, míg az eredményhirdetésére kedden kerül sor a Jákyban.
2025.03.24.
479 millió forint értékű beruházás a HBPO Székesfehérvárnál, állami támogatással

Az autóalkatrész-gyártó HBPO-nál összesen 774 millió forint értékű beruházást valósítanak meg, amihez a kormány 255 millió forint versenyképesség-növelő támogatást biztosít. Ezt az okiratot adta át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Bochdalovszky Lászlónak, a HBPO Székesfehérvár ügyvezetőjének és Fábián Zoltán cégvezetőnek.
Bochdalovszky László beszédében a német, 1992-től működő cégről elmondta, hogy világszerte 33 telephellyel rendelkeznek; a front-end modulok globális piacvezetőjeként a konszern 2020-ban több mint 5,3 millió modult gyártott. A tíz éves magyarországi működést dinamikus fejlődés jellemzi, a három telephelyen (Fehérváron kívül Győrben és Kecskeméten) 260-270 főt foglalkoztatnak. A járványhelyzet okozta gazdasági töréssel kapcsolatban azt mondta: „Nagy büszkeséggel tölt el bennünket – és ez mindhárom gyárunkra igaz –, hogy egyetlenegy dolgozót sem kellett elbocsátanunk.” Majd köszönetet mondott a kormány által biztosított lehetőségért, és a támogatás megítéléséért, ami nemcsak a gazdasági fejlesztés miatt fontos, hanem azért is, hogy minél több magyar embernek tudjanak jó körülményeket és egzisztenciális biztonságot nyújtani.
„Számunkra a legfontosabb a gazdaság újraindítása mellett, hogy a fehérvári munkahelyeket megtartsuk.” – a cégnek nyújtott támogatással kapcsolatban Vargha Tamás országgyűlési képviselő szintén köszönetet mondott a lehetőségért, illetve a cégnek azért, hogy élt a lehetőséggel – aminek következtésben tovább erősödhet, újraindulhat Székesfehérvár gazdasága. A városnak az autóalkatrész-gyártásban, az iparban betöltött szerepét, teljesítményét illetőn a büszkeségét fejezte ki.
Szijjártó Péter köszöntő beszédében a világjárvány letörésének, az egészségügyi biztonság megteremtésének és a gazdaság újranyitásának a tényezőivel kapcsolatban elmondta, hogy ma az országban 36 ezerrel többen dolgoznak, mint egy évvel ezelőtt, és a felnőtt lakosság 65%-a be van oltva. Az a cél, hogy Magyarország tudja a leggyorsabban újraindítani a gazdaságot európai összevetésben, amihez jó alapot ad, hogy a gazdaságpolitikában a segélyek helyett a munkahelyek megtartását preferálják, a vállalatok kapacitásnövelésének, az új technológiák bevezetésének a támogatásával. Ennek köszönhetően jönnek létre beruházások: „Egész Fejér megye büszke lehet magára, mert ebben a beruházás-ösztönzési programban, amelyben a HBPO csoport is részt vett, összesen 60 beruházás valósul meg. Tehát 60 Fejér megyei vállalat döntött úgy, hogy nem bocsát el senkit, hanem inkább fejleszt, és ehhez az állam támogatását veszi igénybe. Így most 48 milliárd forintnyi beruházás zajlik éppen Fejér megye különböző településein – ehhez a programhoz a kormány összesen 19 milliárd forintos támogatást biztosított. Ezáltal a megyében 12.500 munkahelyet meg tudtunk védeni, ebből 8000 közvetlenül székesfehérvári munkahely. A HPBO összesen 774 millió forint értékben hajt végre beruházást, amihez a kormány összesen 255 millió forint támogatást biztosított – a 242 ember munkahelyét megőrizve. Az autóipar kulcskérdés az ország számára, mondta a miniszter, ezért is fontos az elsődleges beszállítók működési kapacitásának a bővítése.
Az üzemlátogatást követően Lehrner Zsolt alpolgármester elmondta, hogy a 2019 óta Fehérváron működő vállalat idén 479 millió forintos beruházást valósít meg, 158,274 millió forintos állami támogatással. Ez a versenyképességet növelő támogatás nemcsak a munkahelyek megőrzését, hanem új munkahelyek létrehozását is szolgálja: tavaly decemberben 57-en, jelenleg pedig 85-en dolgoznak a cégnél – köszönhetően a januártól rendelkezésre álló beruházási támogatásnak. A már elkészült fejlesztések között egy 3D modellezésre alkalmas mérőszoba is van, ami a cég exportképességét növeli (jelenleg a vállalat 70-75%-os exporttermelésre dolgozik). Megvalósult továbbá egy félautomata gyártósor, illetve egy micro data centert is kialakítanak.
A támogatási okirat átadásán részt vett Törő Gábor országgyűlés képviselő is.