-
Programok Sóstón
Folytatódnak az állat- és természetbarát gyerekeknek, felnőtteknek szóló programok a Sóstón. A Látogatóközpontban április 5-én, szombaton szervezik meg az újabb családi délelőttöt, ahol lesz mesetúra, játék és kézműveskedés, majd egy hét múlva, április 12-én bekapcsolódhatunk a Nászruhában a Sóstón című ökotúrába.
2025.04.03. -
Koncert és kiállítás a belvárosban
Két művészeti programot is kínál a következő napokban a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház. Április 4-én, pénteken nyílik meg Szabó Lajos József festő kiállítása, míg április 8-án, kedden Gorsium hangjai címmel szerveznek koncertet.
2025.04.03. -
Sárköz kincsei
Sárköz kincsei címmel szervez szakmai napot a Fehérvári Kézművesek Egyesülete április 5-én, szombaton 10.00 órától a Kézművesek Házában. Magyarország egyik leggazdagabb kultúrával rendelkező tájegységével kapcsolatban lesznek különböző témájú előadások, könyvvásár és szőttes, gyöngyös és népviseletbemutatók is.
2025.04.03. -
Fehérvári Diáknapok
A színpadi kategóriák bemutatói április 5-én és 6-án, szombaton és vasárnap zajlanak, különböző helyszíneken; a versenyprogramot pénteken és szombaton szabadidős programok is színesítik. A város huszonkét általános- és középfokú oktatási intézménye csatlakozott az idei Fehérvári Diáknapokhoz, nyolcszáztizenhét résztvevővel.A részletes program, a versenykategóriák fellépési sorrendjei a www.diaknapok.hu honlapon olvashatók!
2025.04.03.
50 perc a feltétel nélküli szeretetért - online előadás az Egészségfejlesztési Irodában
.jpg)
A Magyar értelmező kéziszótár a következőképpen fogalmaz a szeretet szócikkénél: „Valamely dolog, személy vonzó tulajdonságainak a felismeréséből vagy természetes kapcsolatokból eredő érzés, amely ragaszkodásban, gyöngédségben, a másik javának őszinte kívánásában és a saját érdekeinek a másikéval való azonosításban és a neki való alárendelésében nyilvánul meg.” Tomek Noémi motivációs előadó, mestertréner, ThetaHealing instruktor és konzulens a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda oldalán tartott legújabb előadásában erre a meghatározásra rácáfolt. Persze, abban nem lehet vita, hogy a szeretet az egyik legalapvetőbb emberi érzés, amelyet mindenki ismer, mégis ahány ember, annyiféle szeretet létezik. Ahhoz, hogy megtudjuk, önmagunk és a társaink számára mi is a „jó” szeretet, a hallgatók egy komplexebb választ kaptak.
„Először is a vizsgálatot önmagunkkal kell kezdenünk, fel kell tárnunk, és meg kell értenünk, hogy mi saját magunk milyen típusú szeretetre és közeledésre vágyunk, majd ugyanezt kell tenni a társakkal is.” – mondta a tréner, aki ehhez a gyakorlathoz Gray Chapman amerikai író, házassági tanácsadó és lelkész 1992-ben megjelent “Az öt szeretetnyelv” című könyvét ajánlotta. Az szerző ebben leírja, hogy az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek és a testi érintés a szeretet öt „beszélhető” nyelve, az viszont, hogy kinél melyik az elsődleges és másodlagos nyelv, az egyénenként abszolút változhat. Éppen ezért tanácsos mind a saját, mind a közvetlen környezetünkben élőket ismerni annyira, hogy az öt kategóriából ki mit és hova is sorol pontosan, hiszen az elmélet szerint ha nem beszéljük a másik elsődleges szeretetnyelvét, akkor ő valószínűleg nem érez kellő szeretetet, még akkor sem, ha a többi nyelven jól elhalmozzuk szeretetünkkel.
Az előadás végén a hallgatók választ kaphattak a címben feltett kérdésre: bár sok lehetőség elfogadott, az biztos, hogy a feltételek és elvárások nélküli, elfogadó, de a változásokban is támogató szeretettel mindenkinél célba lehet érni!