-
Télapóváró találkozás
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület 25. alkalommal szervezte meg Székesfehérváron azt a Télapóváró rendezvényét, ahová a lakás- és gyermekotthonokban, nevelő- és örökbefogadó családoknál nevelkedő gyermekek, és a volt állami gondozott fiatalokat vártuk.
2024.12.04. -
Adventi webkamera
Kifejezetten az ünnepi időszakra gondolva bővült a város által működtetett webkamerák száma. Sokan megnézték már az új, adventi kameraképet, melyen a Városház téren felállított betlehem és Székesfehérvár karácsonyfája is látható. A héten még egy új webkamerát is üzembe helyez az Önkormányzati Informatikai Központ, ami a színháztól a Zichy liget felé néz majd.
2024.12.04. -
Hintón jön a Mikulás
A Feketehegy-Szárazréti városrészbe nem is akárhogyan, hintón érkezik meg a Mikulás december 5-én, csütörtökön a délutáni, kora esti órákban. A közösségi ház udvarán lehetőség lesz fényképezkedésre, éneklésre a nagyszakállúval, aki ezután elindul a városrészi körútjára, hogy szaloncukrot osztogasson és további képek készülhessenek a jó gyerekekkel.
2024.12.04. -
Mikulás a városban
Szárazrétre hintóval, Öreghegyre lovas kocsin ülve, a Belvárosba pedig gyalogosan érkezik a Mikulás. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ három napon át kínál mikulásos programot kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
2024.12.03.
50 perc a feltétel nélküli szeretetért - online előadás az Egészségfejlesztési Irodában
A Magyar értelmező kéziszótár a következőképpen fogalmaz a szeretet szócikkénél: „Valamely dolog, személy vonzó tulajdonságainak a felismeréséből vagy természetes kapcsolatokból eredő érzés, amely ragaszkodásban, gyöngédségben, a másik javának őszinte kívánásában és a saját érdekeinek a másikéval való azonosításban és a neki való alárendelésében nyilvánul meg.” Tomek Noémi motivációs előadó, mestertréner, ThetaHealing instruktor és konzulens a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda oldalán tartott legújabb előadásában erre a meghatározásra rácáfolt. Persze, abban nem lehet vita, hogy a szeretet az egyik legalapvetőbb emberi érzés, amelyet mindenki ismer, mégis ahány ember, annyiféle szeretet létezik. Ahhoz, hogy megtudjuk, önmagunk és a társaink számára mi is a „jó” szeretet, a hallgatók egy komplexebb választ kaptak.
„Először is a vizsgálatot önmagunkkal kell kezdenünk, fel kell tárnunk, és meg kell értenünk, hogy mi saját magunk milyen típusú szeretetre és közeledésre vágyunk, majd ugyanezt kell tenni a társakkal is.” – mondta a tréner, aki ehhez a gyakorlathoz Gray Chapman amerikai író, házassági tanácsadó és lelkész 1992-ben megjelent “Az öt szeretetnyelv” című könyvét ajánlotta. Az szerző ebben leírja, hogy az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek és a testi érintés a szeretet öt „beszélhető” nyelve, az viszont, hogy kinél melyik az elsődleges és másodlagos nyelv, az egyénenként abszolút változhat. Éppen ezért tanácsos mind a saját, mind a közvetlen környezetünkben élőket ismerni annyira, hogy az öt kategóriából ki mit és hova is sorol pontosan, hiszen az elmélet szerint ha nem beszéljük a másik elsődleges szeretetnyelvét, akkor ő valószínűleg nem érez kellő szeretetet, még akkor sem, ha a többi nyelven jól elhalmozzuk szeretetünkkel.
Az előadás végén a hallgatók választ kaphattak a címben feltett kérdésre: bár sok lehetőség elfogadott, az biztos, hogy a feltételek és elvárások nélküli, elfogadó, de a változásokban is támogató szeretettel mindenkinél célba lehet érni!