-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
56 hősei példát mutattak - ünnepi állománygyűlés a Magyar Honvédség Parancsnokságán
Az ünnepi állománygyűlésen Székesfehérvárt Cser-Palkovics András polgármester képviselte, ott volt Schneider Istvánné A Székesfehérvári Járási Hivatal vezető-helyettese, Dr. Varga Péter rendőr dandártábornok, Fejér megye rendőrfőkapitánya és Dr. Tanárki Gábor a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója is.
Több mint egy emberöltővel ezelőtt Magyarországtól visszhangzott a nagyvilág és vált óriásivá ez a kis ország – mondta ünnepi beszédében Korom Ferenc altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka. „A magyar nemzet számára mindig is fontos volt a létéért, a jövőjéért, a kereszténységért való küzdelem. Ahogy 1848-ban, úgy 1956-ban is az ifjúság fogalmazta meg a nemzet kívánalmait, amelynek eredményeként született meg az elhatározás, hogy október 23-án csendes tüntetéseket tartanak a fővárosban. Az elérendő célok között fellelhető volt a ma ismert demokrácia valamennyi alkotóeleme.” – emelte ki beszédében.
Mint mondta Székesfehérvár katonavárosként az 56-os forradalmi eseményeknek is aktív részese volt. A városra a kezdeti napokban általánosan a csendes tiltakozás, valamint az ipari létesítményekben a munka beszüntetése volt a jellemző. A fővárosban történt események hírére helyi fiatalokból álló tömegek vonultak az utcákra, akik követelték a fegyveres harcok azonnali beszüntetését. Sajnos itt sem múltak el véráldozatok nélkül a megmozdulások, ugyanis ebben a városban is a tüntető tömegbe lőtt az Államvédelmi Hatóság. A szovjet intervenció november 4-én érte el a várost, amely nem volt felkészülve a támadásra. Több köz- és gyárépületet találat ért, és a kisebb ellenállásokat leszámítva a forradalmat leverő csapatok két nap alatt ellenőrzésük alá vonták Székesfehérvárt.
„A forradalom és szabadságharc tartást adott a nemzetnek. Személyes helytállásból, becsületből, bátorságból példát mutatott az egész világnak és a következő magyarországi generációknak is.”
Elődeink küzdelmeinek, harcainak, hősiességének köszönhetően mi békében élhetünk országunkban. Feladatunk az, hogy a hősök emlékét ápoljuk és méltóképpen emlékezzünk rájuk – mondta a Magyar Honvédség parancsnoka, majd kiemelte, hogy „nekünk a jelenkor katonáinak megadatott az a történelmi lehetőség, hogy irányítói és részesei lehetünk annak a haderőfejlesztési programnak, melynek köszönhetően létrejön a 21. század színvonalán felkészített és felszerelt Honvédség, mely képes garantálni az ország lakosságának biztonságát.”