62 ponttal nem lehet meccset nyerni idegenben, ki is kapott az Alba...

A hajrában maradt le a Falcótól, de végül sima vereséget szenvedett a TLI-Alba Fehérvár a szombathelyi bajnokin. Az egész meccsen nagyon rosszul dobtak a fehérváriak, tripla csak kettő sikerült, így hiába vezettek még a második félidőben is, nem nyerhettek. Féltávnál 6 győzelem, 6 vereség és 7. hely a mérleg, ennél több kell az alapszakasz további részében.
Falco - TLI-Alba Fehérvár 77-62
2014.12.18. 20:00 |

Rosszul kezdődött a meccs fehérvári szempontból, 8-2-re elhúzott, és stabil előnyt épített a Falco, amely eddig otthon átlagban 95 pontot dobott. Most látszott, hogy nem fog ennyit, nem védekezett rosszul az Alba, de Kromahon kívül nem volt pontképes embere, így meg nehéz... A második negyedben már tíz fölött is volt a hazaiak előnye, a fiatal Perl húzta a szekerüket. A félidő végén azonban végre elkapta a fonalat a Fehérvár, és Simon vezérletével egy 11-0-ás rohamot repesztve kiegyenlített.
A harmadik negyedben már nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, a Falco vezetését a Simon-Juhos páros egalizálta, sőt át is vettük a vezetést. Büntetőkkel fordított ismét Kálmán László csapata, de a negyedik negyed előtt csak egy pont volt az előnye. És még négy perccel a vége előtt is csak 63-57-re vezettek a sárgamezesek, ekkor azonban elfogyott a muníció fehérvári oldalon, Rengeteg dobást rontottak a vendégek, és bár a Falco sem remekelt, a hajrában egy jobb szakasszal elhúzott. Míg ők nyolc, a mieink csak két triplát dobtak a meccsen, a kétpontos kosarakért pedig brusztolni kellett, ami felemésztette az erőt. Így, bár nem kapott sok pontot, végül simán kikapott az Alba, és hat győzelem mellett hat vereséggel zárta az alapszakasz első felét.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - TLI-Alba Fehérvár 77-62 (16-11, 20-25, 14-13, 27-13)

Falco: Martinics 22/12, Doyne 18/3, Perl 14/3, Majsztorovics 5, Hall 7 Csere: Bognár 2, Dukics 3/3, Will 5/3, Simon K. 1.
Alba Fehérvár: Simon B. 13/6, Supola 2, Kromah15, Melvin 5, Csorvási M. 7 Csere: Tóth P. 2, Juhos14, Kovács Á. 2, Djapa 2.