-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
72 milliárd Forintos árbevételt ért el a Videoton a tavalyi évben
Tavaly a Videoton csoport nem konszolidált árbevétele 5 százalékos növekedéssel 72 milliárd forintot ért el, miközben az adózás előtti nyeresége 10 százalékkal, 4,3 milliárd forintra nőtt – közölte Sinkó Ottó vezérigazgató.
Az Európai Uniós csatlakozás húzóerejének is köszönhető, hogy több évi stagnálás után tavaly végre emelkedett a Videoton csoport nem konszolidált árbevétele, s elérte a 72 milliárd forintot – jelentette ki a vezérigazgató. A kedvezőbb konjunktúra eredményezte, hogy a Videoton csoport létszáma 200-al gyarapodott tavaly, az összlétszám 9100 főre emelkedett. Miközben a bolgár DZU leányvállalatnál 300 alkalmazottal csökkent a létszám, addig a magyarországi gyáregységekben 500 új embert vettek fel.
„A mi iparágunkban, ahol az összeszerelés adja a tevékenység döntő részét, meghatározó szerepe van a bérköltségnek, így a minimálbérnek, a 2000 óta megvalósult gyors minimálbér növekedést 2005-re tudtuk megemészteni" – fogalmazott a vezérigazgató. Szerinte, ha a minimálbér-növekedés elképesztő ütemét nem fékezik meg – ami természetesen részben politikai kérdés is –, akkor az összeszerelő iparágaknak csökkenő rendelésállománnyal és foglalkoztatással kell számolnia. A Nyugat-Európából Ázsiába tartó iparágak attól függően „állnak meg” térségünkben, hogy milyen költséggel képesek termelni. Ha a bérköltségek megugranak, akkor egy ütemben jutnak el Ázsiába, ha viszont versenyképesen lehet itt termékeket előállítani, akkor jó néhány évig itt maradnak.
Az idei üzleti kilátások is bíztatóak, ami azt jelenti, hogy a tavalyi 5 százalékos növekedés megismétlődhet 2006-ban – mondta a Videoton vezérigazgatója. (Videoton cégtörténet)