-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
7.7 milliárd Forintot fordít beruházásra idén Székesfehérvár Önkormányzata
A 2006-os év költségvetése garanciát nyújt az önkormányzati feladatok ellátására, az intézményeink működtetésére és a civil szervezetekkel való együttműködésre - hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója tartott szerdán délután a Városházán. A 7.7 milliárd Forint nagyarányú fejlesztéseket, felújításokat tesz lehetővé, amik biztosítják a város fejlődését úgy, hogy közben a város önkormányzatának gazdálkodása stabil marad.
Az elmúlt években egyre növekvő mértékű fejlesztési források beépítésére törekedett a város önkormányzata a költségvetésében. Ennek eredményeként 2006-ban 7,7 milliárd forintot tervez fordítani a különböző fejlesztési feladatok ellátására.
Közlekedési infrastruktúra (út, csatorna, autóbusz)
Folytatják és befejezik a 2005-ben megkezdett szennyvízcsatorna építést és a hozzá tartozó útépítéseket a Ráchegyen, az Almásy-telep II-es ütemében, a Felsővárosban és az Õrhalmi szőlőknél. Ezen feladatok mintegy 1 milliárd forintot tesznek ki. (2009-re lehet teljes a város csatornahálózata - teljes úthelyreállítás a Mártírok útján)
Útépítésre 450 millió forintot fordít a város. (A Rákóczi utca Gáz utca és József Attila utca közötti szakasza, az Õsz utca, a Kígyó utca, valamint a Selyem utca és a Jancsár utca). A 63-as elkerülő út befejezése után, saját forrásból biztosítja az önkormányzat a Farkasvermi út, Új Csóri úti körforgalom és a vasúti átjáró közötti szakaszának a felújítását, a Pöstyéni utcában a csapadékcsatorna kiépítését követően út- járdaépítési munka indul. A munka várhatóan szeptember 30-ra elkészülhet. (Számos gyalogátkelő épül és korszerűbb lesz a közlekedés Fehérváron)
Idén is pályázott Székesfehérvár a tömegközlekedés további javítására: az önkormányzat 94 millió Ft központi támogatást nyert, amit 90 millió Ft saját forrással egészít ki, továbbá idén megvalósul a Piac téri autóbusz-pályaudvar felújítása, amire önkormányzat több mint 300 millió forintot fordít.
Közlekedésbiztonság, forgalomszervezés.
Nagyon fontos a gyalogos átkelés és az autós forgalom biztonságának fokozása. Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte a Mátyás Király körúton a Domus előtti gyalogos-átkelőhely, a Szárcsa utcában 3 db és a Lövöle utca - Huszár utcai csomópontnál a gyalogos-átkelőhely megépítését, illetve a Géza utca-Kisteleki utcai csomópont átalakítását. A Lövölde úton a McDonald’s mellett, illetve az Úrhidai úton pedig az engedély megérkezésétől függően szeptember 30-ig valósul meg a gyalogos-átkelőhelyek.
Vannak olyan fejlesztések is, amiket idén elkezd a város és jövőre valósulnak majd meg: ilyen a Berényi úti jelzőlámpás csomópontok, ott idén a tervek készülnek el. Két csomópont átépítését azonban még az idei évben elindítja az önkormányzat: a Budai út - Nagyszombati utca csomópontját jelzőlámpás csomópontra építtetjük át, a Szécsényi utca - Csíkvári úton körforgalmú csomópont kerül kialakításra. Ezek a munkák szeptember 30-ra elkészülhetnek.
Épített környezet
Nagy ütemben folyik a Hiemer-ház felújítása, (Az önkormányzat pályázik a II. ütemre, ami közel 900 milliós beruházás.) 32 új játszóteret, 312 millió Ft-os saját forrásból épített a város és a Bregyó-közben is elkészült egy görkori és görhoki pálya, amit még ebben a hónapban átadnak a fiataloknak. Minden önkormányzati intézménynél (bölcsődék, óvodák, általános iskolák) a szabadtéri játszó eszközök, játszóterek felújítására 20 millió forint szerepel. A nyári intézmény-felújításra 270 millió forintot fordítanak, amiből mintegy 30 intézményt érintően végeznek munkákat, emellett előkészítettek egy négyéves intézmény-felújítási tervet is.
Lakásépítés, felújítás
2006 szeptember 30-ig a város átad 60 önkormányzati bérlakást a Mura utcában. A társasházak kamatmentes felújítási lehetőségére 20 millió forintot szerepel és folytatják az energiatakarékos épületek nagyarányú felújítását is, továbbá folytatódik az egycsatornás gyűjtőkémények felújítása is, idén 150 millió forintból.
Az előző évek bebizonyították azt, hogy nagyon fontos, hogy minél több pályázaton tudjunk indulni -hangsúlyozta a város polgármestere. Ehhez pályázati önrészként 150 millió forintot biztosít az önkormányzat, ebből 10 millió forintig a civil szervezetek is pályázhatnak az önrészük biztosítására.
A sajtótájékoztatón szó volt az Alba Innovációs Park megvalósításáról is. Székesfehérvár fejlesztési elképzelései közül az egyik legnagyobb volumenű a Budai út-Zrínyi út-Hadiárva utca által határolt területen megvalósuló Alba Innovációs Park és Campus, mely a hosszú távú tervek közt szerplő Technopolis program első ütemeként is felfogható. A Kandó Főiskolával szomszédos területen modern, K+F tevékenységre alkalmas irodaház és szolgáltató központ létesül, mely megfelelő működési feltételeket biztosít a különböző felsőoktatási kutatóközpontoknak és a nagyvállalatok K+F tevékenységének is. Ehhez kapcsolódnak kiegészítő szolgáltatások, mint például kollégium és sportlétesítmények. A program megvalósításában a Magyar Tudományos Akadémia lesz partnere a városnak. Erről a város polgármestere folytatott tárgyalásokat az MTA elnökével.
Az Alba Innovációs Park ad otthont az induló vállalkozásokat segítő Technológiai Inkubátorháznak, és a vállalatok, oktatási intézmények számára műszeres mérési szolgáltatásokat nyújtó Metrológiai Labornak is.
Fejlesztési Pólus projektek: innováció a gazdaságfejlesztésben