-
Toborzókampány Fehérváron
Csütörtökön a MET Arénánál, szombaton pedig a Belvárosban tűnnek fel különleges katonai járművek és gépek: a honvédség toborzókampányában a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár mintegy száz katonát vár kötelékébe.
2025.04.08. -
Születés Fája 2025.
A tavalyi évben 617 székesfehérvári kisbaba született a Szent György Kórházban. Tiszteletükre egy újabb fát ültettek el kedden délelőtt a Jávor Ottó tér melletti kis parkban. Ezzel folytatódott az a 2019-ben elindított hagyomány, hogy minden évben ültetnek itt egy csemetét, emlékeztetve az előző évben világra jött, városi babákra és családjaikra.
2025.04.08. -
Látogatás a Városházán
Olasz és spanyol tanárok, valamint diákok látogattak a Városházára. Lehrner Zsolt alpolgármester a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium vendégeit fogadta a díszteremben.
2025.04.08. -
Elültették a Születés fáját
Elültették ez idei Születés fáját Fehérváron. 2018 óta minden tavasszal, ily módon ünnepli a város újszülöttjeit. A 2024-ben született babák tiszteletére egy korai Juhart ültettek a Jávor Ottó térre.
2025.04.08.
A 100 éves Zoltai Mártont köszöntötték Székesfehérváron

Egykori tanítványai még ma is nagy szeretettel, tisztelettel emlegetik. Feleségével több mint 70 évig éltek stabil, boldog házasságban.
Zoltai Márton 1922. január 29-én született Bodajkon Winkler Márton néven, hét évvel idősebb bátyjával ketten voltak testvérek. Tanulmányait a székesfehérvári Magyar Királyi Ybl Miklós Reáliskolában és a győri Királyi Katolikus Tanítóképző Intézetben végezte. Nagyapja és apja pedagógiai pályáját követve ő is ezt a hivatást választotta, 1945 és 1982 között a Bodajki Általános Iskola tanítója volt.

Fehérvári otthonában dr. Cser-Palkovics András polgármester és Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte fel.
Párjával, a szintén pedagógus Ács Matild Eszterrel 1946-ban találkoztak a településen, házasságukból két lány született, Ingrid és Márta. A 2. világháborút követő évek, a leromlott tantermek és az elemi iskola átalakítása rengeteg feladatot adtak számukra. Marci bácsi eleinte minden tantárgyat tanított, később szakosodott fizikára és gyakorlati technikára. Fegyelmezett, de vidám és szemléletes, élménygazdag órákat adott. Tanári munkáját és szabadidejét is meghatározta az alkotás, a barkácsolás, a kézművesség, és tudásának továbbadása. Iskolán kívül mozigépészként is tevékenykedett.
Nyugdíjas éveitől adódott alkalom arra, hogy fafaragással és tojásdíszítéssel foglalkozzon, százával kerültek ki keze alól a mívesen megmunkált használati és dísztárgyak, melyek családja, rokonsága és barátai otthonait díszítik ma is. Legszebb, legkedvesebb munkáit féltve őrzi saját otthonában.
A Zoltai házaspár az 1982-es nyugdíjazást követően költözött Székesfehérvárra. Egy elhanyagolt kertes házat vásároltak meg, melyet kemény munkával varázsoltak családi fészekké. Marci bácsi ügyességét példázza, hogy saját maga barkácsolta a betonkeverőt az építkezéshez. Nyolcvan éves is elmúlt már, amikor elkezdte megismerni és megtanulni a számítógép- és internethasználatot, fotókkal gazdagon illusztrált élettörténeti albumot és CD-gyűjteményt készített.
Feleségével 71 évig éltek szerető, támogató házasságban, a sors két unokával és három dédunokával ajándékozta meg őket. Minden bizonnyal ez a stabil családi háttér és a sok kreatív munka a titka Marci bácsi hosszú életének. Korához képest jó egészségben él, a mindennapjait csendesen, sok pihenéssel tölti, ám a kellemes, napos időben szívesen sétálgat. A századik születésnapját az elmúlt hévégén családi körben ünnepelte, és szentmise keretében köszöntötték őt szülőfalujában, a Bodajki Segítő Szűz Mária Kegyhely templomában.
Székesfehérvári otthonában hétfőn délelőtt kereste őt fel, és adta át számára a város ajándékát dr. Cser-Palkovics András polgármester és Deák Lajosné önkormányzati képviselő.