-
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04.
A 100 lépés program közvetlenül érinti a szakképzést
Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerint nagyobb óraszámban van szükség gyakorlati képzésre, illetve nagyobb hangsúlyt kell helyezni a felhasználható tudás megszerzésére. A száz lépés programja az oktatás területén közvetlenül a szakképzést érinti, erről éppen szerdai ülésén tárgyalt a kormány.
Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerint nagyobb óraszámban van szükség gyakorlati képzésre, illetve nagyobb hangsúlyt kell helyezni a felhasználható tudás megszerzésére. A száz lépés programja az oktatás területén közvetlenül a szakképzést érinti, erről éppen szerdai ülésén tárgyalt a kormány.
"Az a célunk, hogy közelebb hozzuk egymáshoz a szakképzés világát és a munka világát, tehát, hogy a szakképzésből olyan tanulók kerüljenek ki, akik el tudnak helyezkedni a munkaerőpiacon" - mondta Arató Gergely, az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára Bonyhádon tartott előadásában.
Arató a legfontosabb tervezett intézkedések között említette azokat, amelyek lehetővé teszik, hogy a gyakorlati képzés nagyobb óraszámban és korábban kezdődjön el. Mint rámutatott, ilyen módon lehet elérni, hogy a gyerek rögtön találkozzon olyan élménnyel, amely megalapozza a sikeres iskolai karrierjét.
A politikai államtitkár szerint a finanszírozásban és az irányítás rendszerében tervezett változtatások feladata lesz közelebb hozni a munka és az iskola világát, hogy a munkaerőpiac szereplői valamilyen módon befolyásolni tudják a szakképzés világát, illetve többlet pénzt juttatnak olyan szakképzésekre, amelyek valamilyen hiányszakmát vagy közvetlen munkaerőpiaci igényt elégítenek ki.
A közoktatás területén elkezdett fontos lépések folytatódnak, ezek között említette a felhasználható tudás középpontba állítását, valamint a hátrányos helyzetű, tehetséges diákok számára többletlehetőséget jelentő programokat, mint a közelmúltban meghirdetett Útravalót. Harmadikként az irányítás reformját említette, amely a legmodernebb tudás elérése érdekében az együttműködést helyezi előtérbe területi integrált szakképző központok létrehozásával.