A 188 milliárd forintot is elérheti a Videoton vállalatcsoport idei árbevétele

A Videoton idei árbevétele várhatóan eléri a 188 milliárd forintot - jelentette be vállalatcsoport elnök-vezérigazgatója pénteken Székesfehérváron, a cég évzáró rendezvényén. Széles Gábor 2018-at a stabilitás és a növekedés éveként jellemezte a Videoton életében, aminek alapja az idén 80 éves vállalatcsoport "innovatív képessége" volt.
2018.12.07. 20:19 |
A 188 milliárd forintot is elérheti a  Videoton vállalatcsoport idei árbevétele

Széles Gábor emlékeztetett arra, hogy 2018-ban jelentős ingatlanfejlesztésekbe kezdtek, miután mind a veszprémi, mind a székesfehérvári telephelyek megteltek. Példaként említette, hogy a VT-EAS Kft. esetében 5,3 milliárd forintból épületet, 1,3 milliárdból technológiát fejlesztettek, a Videoton Autóelektronika Kft.-nél 1,9 milliárdos, míg az Elektro-Plast Kft.-nél 1,2 milliárd forintos technológiai és kapacitásnövelő fejlesztést végeztek. A többi cégnél a technológiai beruházások értéke elérte az 1,3 milliárd forintot, míg az ingatlanfejlesztések a hárommilliárdot.

Széles Gábor elmondta, hogy a cégcsoportnak kilencezer alkalmazottja van és további kétezer kölcsönzött munkavállalót is foglalkoztat.

A város nevében Cser-Palkovics András polgármester mondott köszönetet a vállalatcsoportnak és a Videoton dolgozóinak. Mint mondta a Videoton nyolcvan éve a fehérvári ipartörténet jelentős része. A gazdasági növekedés fenntartásával kapcsolatban kiemelte, hogy Fehérvár egy heterogén iparral rendelkező város és nem egyetlen nagy óriás jelenti a város gazdaságát. Beszélt arról is, hogy a Videoton az egyik legnagyobb foglalkoztató és az egyik legtöbb helyi adót fizető vállalat a városban. Ennek is köszönhető, illetve az itt is dolgozó embereknek, hogy Fehérváron helyi adót magánszemélynek nem kell fizetnie. Cser-Palkovics András arról is beszélt, hogy  az idei évben Fehérváron mintegy tízmilliárd forint értékben történtek fejlesztések, amihez jelentősen hozzájárult a Videoton által fizetett helyi adó is.

A Videoton a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoport, amely gyártási és gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat kínál ipari vállalatok számára. A székesfehérvári székhelyű cég Magyarországon kilenc, Bulgáriában (Sztara Zagora) egy telephellyel rendelkezik.

Sinkó Ottó társ-vezérigazgató rendkívül sikeres évnek nevezte 2018-at, amely arról is nevezetes, hogy hozamalapú megközelítés alapján már második éve a Videoton az első helyezett a tisztán magyar tulajdonú cégek között. Jelezte, a következő a változás éve lesz, mert eddig az üzletszerzés volt a prioritás számukra, ám ezentúl a megszerzett üzletek teljesítése kerül előtérbe.
A társ-vezérigazgató beszélt a világgazdaság változásairól is: reményei szerint jövőre csak kisebb lassulás lesz, nem pedig a 2008-asnál is nagyobb pénzügyi válság. Prognózisát a tőzsdék esésével, az autóeladások csökkenésével, az ipari termelés lassulásával, az aktív korú munkaképes népesség csökkenésével, az infláció növekedésével, valamint az államadósságok növekedésével támasztotta alá.

Lakatos Péter társ-vezérigazgató hangsúlyozta, hogy büszkék a múltbeli fejlődésükre, de nagy elvárásaik vannak a jövőt illetően. Az elmúlt néhány évben a termelésben hozzáadott érték párhuzamosan nőtt a bérköltséggel, ami kiegyensúlyozott növekedést eredményezett - mondta, hozzáfűzve: a következő pár év arról szól majd, hogy a Videoton prémium gyártóvá válik. Ezt célként tűzte ki a cégvezetés - tette hozzá. Elmondása szerint a cégcsoport forgalmának, nyereségének egyre nagyobb százaléka olyan összetett és komplikált termékekből keletkezik majd, mint a félvezető-gyártó gép, a háromdimenziós nyomtató vagy a hálózati eszközök. A fő vevőik egyre inkább olyan cégek, amelyek sohasem gyártottak semmit, vagyis hajlandóak megfizetni a Videoton szakértelmét - jegyezte meg.

A nyilvános cégadatok szerint a Videoton Holding Zrt. 2017-es konszolidált árbevétele 171 milliárd forint volt, miközben 13,411 milliárd forint nyereséget realizált. 2016-ban a vállalatcsoport 159 milliárdos konszolidált árbevétel mellett 12,362 milliárd forint adózott eredményt ért el.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.