-
Krisztus Király Napok
Változatos programokkal várja az érdeklődőket az idei Krisztus Király Napok. November 22 és 24 között a Zsolt utcai Templomban és Közösségi Házban mézeskalács sütés, kézműves foglalkozás és képzőművészeti kiállítás is. A november 24-én, vasárnap 9-kor kezdődő ünnepi püspöki szentmisén adják majd át a Krisztus Király díjat.
2024.11.20. -
Könyvcserebere a Budai úton
November 19-től egészen 30-ig könyvcsereberére várja az olvasókat a Vörösmarty Mihály Könyvtár Budai Úti Tagkönyvtára. A bibliotéka ezzel az akcióval csatlakozik az Európai Hulladékcsökkentési Héthez, felhívva a kezdeményezés fontosságára a figyelmet.
2024.11.19. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19. -
Képet a falnak!
Hagyományos évzáró kiállítására invitálta a közönséget a Kisfaludi Művészkör. A tárlaton idén tizenegy alkotó műveit tekinthetik meg a képzőművészet barátai.
2024.11.18.
A Bazilika harangja hirdette vasárnap a delet a Kossuth Rádióban
December 19-én délben a székesfehérvári Szent István székesegyház harangja szólt az MR1-Kossuth Rádióban. A jelenlegi barokk székesegyház tornyaiban három harang lakik. A legnagyobb Prohászka Ottokár püspök emlékét idézi, a másik III. Béla királyunkét, míg a legkisebb Szent Imre hercegét. Harangjaink között ritkaságszámba megy, hogy rajtuk életrajzukat is elolvashatjuk
2010.12.20. 20:17 |
December 19-én délben a székesfehérvári Szent István székesegyház harangja szólt az MR1-Kossuth Rádióban.
Székesfehérvár Magyarország legrégibb városa. Géza fejedelem alapította a X. század végén, a Sárvíz mocsarainak kiemelkedő szigetein. Fehérvár az Árpádok koronázó városa és számos királyunk nyugvóhelye is. A bazilikában megkoronázott király ebben a templomban kezdte meg uralkodását: ítéletet hirdetett, és elvégezte a lovaggá ütés szertartását. A Szent István bazilikát a törökök lőporraktárnak használták.
A jelenlegi barokk székesegyház tornyaiban három harang lakik. A legnagyobb Prohászka Ottokár püspök emlékét idézi, a másik III. Béla királyunkét, míg a legkisebb Szent Imre hercegét. Harangjaink között ritkaságszámba megy, hogy rajtuk életrajzukat is elolvashatjuk. Eszerint 1195-ben Béla király adott életet neki, 1545-ben a háborúkban eltemettetett, 1725-ben III. Károly alatt elpusztult, 1831-ben a nagy kolerajárvány ideje alatt újraöntötték. 1855-ben a veszprémi Gloger Sándor mester javította ki. Azóta hirdeti a harang Isten dicsőségét.