-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A bíróság a Philipstől elbocsátott szakszervezetis javára döntött
Helyreállította a Fejér Megyei Bíróság a Philips Magyarország Kft. Video Szakszervezete titkárának jogellenesen megszüntetett munkaviszonyát – közölte a szerdai székesfehérvári bírósági tárgyalást követően a Liga Szakszervezetek elnöke. Az írásbeli ítélet kézhez vételét követően 3 napon belül a cégnek helyre kell állítania a tisztségviselő munkaviszonyát, foglalkoztatnia kell és meg kell térítenie a munkaviszony megszüntetése miatti keresetkiesést. A Philips Magyarország Kft.kommunikációs igazgatója egyelőre nem kívánt nyilatkozni az ügyről. Blazsevácz Péter azt mondta, hogy a cég vezetése az írásbeli ítélet kézhez vételét követően alakítja ki az álláspontját.
Helyreállította a Fejér Megyei Bíróság a Philips Magyarország Kft. Video Szakszervezete titkárának jogellenesen megszüntetett munkaviszonyát – közölte a szerdai székesfehérvári bírósági tárgyalást követően a Liga Szakszervezetek elnöke.
Gaskó István elmondta, hogy a bíróság jogerősen úgy döntött: a szakszervezeti titkár, Káprai Attila munkaviszonyának megszüntetése jogellenes volt, ezért helyreállította a munkaviszonyt. Az írásbeli ítélet kézhez vételét követően 3 napon belül a cégnek helyre kell állítania a tisztségviselő munkaviszonyát, foglalkoztatnia kell és meg kell térítenie a munkaviszony megszüntetése miatti keresetkiesést.
A Liga Szakszervezetek elnöke szerint a magyar jog csak a szavak szintjén támogatja a szakszervezeti tisztségviselők védelmét, akiknek a védelmében, a kiszolgáltatottságukat megszüntetendő, jogszabályváltoztatásra van szükség.
A Philips Magyarország Kft.kommunikációs igazgatója egyelőre nem kívánt nyilatkozni az ügyről. Blazsevácz Péter azt mondta, hogy a cég vezetése az írásbeli ítélet kézhez vételét követően alakítja ki az álláspontját.
Káprai Attila ügyében a Legfelsőbb Bíróság tavaly hozott döntést arról, hogy a munkahelyéről korábban eltávolított szakszervezeti tisztségviselőt vissza kell vennie a székesfehérvári Philips Kft-nek, a cég azonban mindeddig nem tett eleget a bíróság ítéletének. Káprai Attila eltávolítását követően munkanélküliként, társadalmi munkában látta el az érdekvédelmi munkát.
Az öt éve tartó, szövevényes ügy előzményeként a Philips Magyarország Kft. 2001-ben kezdeményezte a Video Szakszervezet titkára munkaviszonyának megszüntetését, a szakszervezet és az üzemi tanács azonban megtagadta az egyetértő nyilatkozatot, aminek hiányában a munkáltató felmondása érvénytelen volt.
A cég 2002 nyarán beperelte a szakszervezetet és az üzemi tanácsot, mivel szerinte a két szervezet rendeltetésellenesen tagadta meg az egyetértést. Az első fokon eljáró bíróság ítéletében pótolta a Video Szakszervezet és az üzemi tanács által korábban megtagadott hozzájárulást, ezt a döntést a Fejér Megyei Bíróság másodfokon is megerősítette, később azonban a Legfelsőbb Bíróság megsemmisítette.
A Philips a másodfokú ítételetet követően rendes felmondással megszüntette a tisztségviselő munkaviszonyát, Káprai Attila pedig – mivel a felmondást jogellenesnek tartotta – egyéni munkaügyi pert indított a vállalat ellen. A korábbi tárgyalásokon a Philips ugyanis azzal érvelt, hogy a cégnél nincs a szakszervezeti titkár végzettségének és tapasztalatának megfelelő munkakör.
Az egyéni munkaügyi pert elsőfokon megnyerte Káprai Attila, a Philips Magyarország Kft. azonban ismét fellebbezett. A pert figyelemmel kísérték a szakszervezeti konföderációk, a Liga Szakszervezetek elnöke pedig személyesen is részt vett mind a korábbi, mind a szerdai tárgyaláson. A Magyar Távirati Iroda információja szerint a tisztségviselő munkaviszonyának helyreállítását követően teljes munkaidejében érdekképviseleti tevékenységet fog ellátni a székesfehérvári cégnél.