-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Oklevelet kaptak a járvány alatt szolgáló almássy-telepi önkéntesek
„Amikor az 1990-es évek elején újjáalakultak a karitászcsoportok, mi is az elsőkként alakítottuk meg a Krisztus Király Karitászcsoportunkat, amely folyamatosan, több mint negyed százada működik, azóta is.
Több mint száz családot és idős, egyedülálló nyugdíjast látunk el rendszeresen.
Részt veszünk az élelmiszerbank-programban és saját gyűjtéseink is vannak. Csoportunk a koronavírus-járvány alatt is nagyon aktív volt, azok a tagok, akik életkoruknál fogva megtehették, hogy segítsenek folyamatosan szállították ki az élelmiszer,- és tisztaságcsomagokat, bevásárolni mentek, maszkokat osztottak és varrtak is.” - hangsúlyozta Zemlényi Katica, kántor, karnagy, hitoktató, a Krisztus Király Karitászcsoport vezetője.
„Célunk volt, hogy közösen tudjunk segíteni azokon, akik a kijárási korlátozások idején nem hagyhatták el otthonaikat, így nem tudták beszerezni maguknak a mindennapi élethez szükséges dolgokat.
Összekovácsolódtunk és szükség esetén egy esetleges újabb vírushullám idején az önkéntes csapat is újraindul.
Számomra a munkám nem más, mint az életem része, mely boldogsággal tölt el. Mindig is fontos volt számomra az, hogy tehetek valamit a közösségért, a körülöttem élő emberekért. Önkormányzati képviselőként úgy gondolom, hogy felelősséggel tartozom azokért az emberekért, akik hisznek, bíznak bennem.
Amikor március 16-án megváltozott körülöttünk a világ, keresztény kötelességemnek éreztem, hogy önkéntes munkát vállaljak.
A körzetembe tartozó idős emberek telefonáltak, hangjukból aggódás és félelem hallatszott. Nem volt időm gondolkodni, cselekednem kellett, éreztem, hogy ott a helyem. Önkéntes szociális segítőként azóta is bevásárolok, gyógyszert íratok, váltok ki idős, betegeskedő, ellátást igénylő embereknek, akik nem tudnak otthonról kimozdulni. Az emberek hálásak és sok szeretetet kapunk tőlük, ami átsegít a mindennapok nehézségein és erőt ad a holnaphoz. Hálás vagyok a Jóistennek, hogy erre a szolgálatra jelölt ki.” - emelte ki Deák Lajosné, önkormányzati képviselő.