-
X. Székesfehérvári Kórustalálkozó
Tizedik alkalommal rendezi meg a Székesfehérvári Kórustalálkozót az Alba Regia Vegyeskar. A jubileumi eseményen a hAngelika Kamarakórus, a MusiColore Énekegyüttes, a Primavera Kórus, a Várpalotai Bányász Kórus, a Vox Mirabilis Kamarakórus és a szervező Alba Regia Vegyeskar lép színpadra. A koncert november 23-án, szombaton a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében 18.00 órakor kezdődik. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2024.11.20. -
Krisztus Király Napok
Változatos programokkal várja az érdeklődőket az idei Krisztus Király Napok. November 22 és 24 között a Zsolt utcai Templomban és Közösségi Házban mézeskalács sütés, kézműves foglalkozás és képzőművészeti kiállítás is. A november 24-én, vasárnap 9-kor kezdődő ünnepi püspöki szentmisén adják majd át a Krisztus Király díjat.
2024.11.20. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19. -
Képet a falnak!
Hagyományos évzáró kiállítására invitálta a közönséget a Kisfaludi Művészkör. A tárlaton idén tizenegy alkotó műveit tekinthetik meg a képzőművészet barátai.
2024.11.18.
A Csík zenekar koncertje Székesfehérváron Advent utolsó vasárnapján
A Csík Zenekar adventi koncertje december 19-én 18 órakor kezdődik a Szent István Művelődési Házban. Magyar neves zeneszerzőink közül Kodály Zoltán életművét tisztelve, megalkotta az "Örökségünk" című műsorát, melyben szimfonikus zenekarral, kórussal és táncosokkal mutatja be azokat a zene és kórusműveket, táncokat, dallamforrásokat, melyek Kodály Zoltánt is alkotásra késztették és amire büszkék lehetünk szerte a világon.
2010.12.02. 07:56 |
A Csík Zenekar adventi koncertje december 19-én 18 órakor kezdődik a Szent István Művelődési Házban. Magyar neves zeneszerzőink közül Kodály Zoltán életművét tisztelve, megalkotta az "Örökségünk" című műsorát, melyben szimfonikus zenekarral, kórussal és táncosokkal mutatja be, egymással párhuzamba állítva, azokat a zene és kórusműveket, a magyar nép életében született táncokat, dallamforrásokat, amelyek Kodály Zoltánt is alkotásra késztették és amire büszkék lehetünk szerte a világon.