A csoportelsőségért játszik szombaton a Real Madrid ellen a DKKA a Szent István Kupán

Tovább folytatta remek szereplését a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a második alkalommal megrendezett Szent István Kupa második napján. Szinisa Szavovics együttese a csütörtökön remek napot kifogó Partizan Beograd gárdáját győzte le 71-60-ra. Ennek következtében kiváló helyről várhatja az utolsó napot a DKKA, amely szombaton a Real Madrid fiataljaival mérkőzik meg. Az est slágermeccsén a Real Madrid 78-43-ra győzte le a Bayern Münchent.
2014.01.31. 21:53 |
KÉPGALÉRIA a Real Madrid - Bayern München találkozóról
 A péntek délelőtti Városházi fogadás után a csapatok azonnal a Videoton Oktatási Központ felé vették az irányt, hiszen délben már a második nap első találkozóját rendezték meg. A horvát Cibona Zagreb ezen a találkozón is soros ellenfele, a szlovén KK Krka fölé tudott nőni, miután 39-23-as félidei eredmény után, 77-65-re győzni tudott.
 Ezt követően jött a nap egyik legizgalmasabb mérkőzése, ahol a Dávid Kornél Akadémia a Flash Beograddal csapott össze. A szerbek Marko Bordas-nak és Stefan Jevdenijec-nek köszönhetően pazarul kezdték a mérkőzést, így az első negyed után még 18-19 állt a VOK eredményjelzőjén a vendégek javára. A második negyedben aztán ritkán látható bravúrt produkáltak a fehérvári fiatalok. Fülöp Bencéék 20-11-re húzták be a második negyedet, így 38-30-as előnnyel ért véget a nagyszünet előtt a mérkőzés. A nagyszünet után is magabiztosabb volt a DKKA, amely pazar védekezésének köszönhetően nem engedte kezdeményezni a szerbeket. Kusonic Milan, Nshimba Noel és Fülöp Bence szó szerint hátukon vitték a csapatot, hiszen csapatuk 71 pontjából ők hárman összesen 52 pontot vállaltak. Kusonic ráadásul még hat lepattanót is összeszedett. A találkozót ennek tükrében teljesen megérdemelten nyerte meg 71-60-ra a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, amely továbbra is hibátlan a tornán.
A következő összecsapáson a Partizan Beograd a magyar U-16-os válogatottat győzte le 83-70-re. Az eredmény azonban akár becsapós is lehet, hiszen a magyarok kiválóan tartották magukat szinte az egész mérkőzésen. Ékes bizonyíték erre, hogy a nagyszünetben még csak 45-42-re vezetett a Partizan. A harmadik negyedet viszont 18-9-re elveszítette a magyar alakulat, s ezt a különbséget már nem sikerült ledolgozni a hátralévő 10 percben.
 Az este utolsó mérkőzésen a Real Madrid is folytatta remeklését az FC Bayern München kárára, miután a blancók kiütéses 78-43-as győzelmet arattak a bajorok felett. Az izgalmas események szombaton is folytatódnak, immáron újfent a Vodafone Sportcentrumban. Szinisa Szavovics tanítványaira minden túlzás nélkül állíthatóan a legnagyobb próbatétel vár, hiszen a szintén száz százalékos Real Madriddal csapnak össze a csoportelsőségért.

Csütörtöki eredmények:
Magyarország U16 – Cibona Zagreb 67-92 (11-26, 11-23, 14-28, 31-15)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Bayern München 75-65 (19-7, 26-20, 21-14, 9-24)
Partizan Beograd – KK Krka Novo Mesto 90-58 (20-15, 26-18, 23-9, 21-16)
Real Madrid – Flash Beograd 96-70 (29-10, 22-23, 26-16, 19-21)