A Fehérvár KC nyerte a megyei rangadót

A Fehérvár KC szoros első félidő után, kiváló védekezésének, és többek között Natasa Savko kapus remek teljesítményének köszönhetően négy góllal verte a megyei rangadón a Dunaújvárost. A győzelem sajnos vezéráldozattal is járt, Herr Anitát kellett a szünetben kórházba vinni Achilles-szakadás gyanújával.
Fehérvár KC – Dunaújváros 23-19 (11-12)
2014.09.20. 20:22 |

Bár a találkozó első gólját a fehérvári Bogosavljevic szerezte, az első félidőben szinte végig a Bulath Anita vezette Dunaújváros vezetett. Igaz, ekkor még nem a vendégek válogatott átlövőjének köszönhetően. Mátéfi Eszter csapata 12 perc után 6-3-ra vezetett, de a Tilingert nélkülöző, és a menet közben Herr Anitát elveszítő FKC nem adta fel, a szünetre visszazárkózott, félidőben 12-11 volt az állás Ferlingék javára.

A fordulást követően viszont átvette a kezdeményezést a Fehérvár, amely jó védekezésének, és a csereként pályára lépő, mindösszesen hét gólt kapó Natasa Savkonak köszönhetően kilenc perc után már előnyben volt. Újabb tíz perc elteltével Hajduch, Mayer és Csáki fontos góljaival már néggyel ment a felsőházba vágyó Bakó-gárda. A végére már igazi izgalom sem maradt, még az is belefért, hogy Bakó Botond Szemenyei személyében újoncot avasson. A 23-19-es siker igazi csapatmunka volt, melyre a jövőben is lehet és kell is építeni, legközelebb majd az Érd ellen lesz erre lehetőség.

Fehérvár: Kiss, Savko – Szemenyei, Lackovic 2, Tanabe, Csáki 3, Horváth, Bogosavljevic 1, Becséri 1, Hajduch 3, Ishitate 4, Herr 2, Mayer 6, Kazai 1.