Fogantatástól iskoláskorig kísérik a családokat - védőnőket köszöntöttek

Kedden, a Védőnők Napján a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Fejér Megyei Területi Szervezete, a Magyar Védőnők Egyesülete, és a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály rendezvényén köszöntötték a fehérvári és fejér megyei védőnőket a Magyar Király Szállóban. Az ünnepségen átadták a „Kiváló védőnő" kitüntetéseket is.
2018.06.19. 12:17 |
Fogantatástól iskoláskorig kísérik a családokat - védőnőket köszöntöttek

A védőnők rendkívül komoly munkát végeznek, az életünk részesei fogantatásunk pillanatától. Ők azok, akik a prevenció területén sokat tehetnek, hiszen ők adhatnak mintát a családoknak. Ezért, a mai nap igazi ünnep, amelyet nyolcadik alkalommal rendezünk meg, minden esztendőben. Az ünneplésen kívül szeretnénk mindenki figyelmét felhívni arra, hogy milyen fontos és szép hivatás a védőnői pálya. Szeretnénk felkelteni a fiatalok érdeklődését, hogy egyre többen válasszák ezt a hivatást.” - fogalmazott Bokorné Sike Erika, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Fejér Megyei Területi Szervezetének elnöke, aki megköszönte Fejér megye és Székesfehérvár Önkormányzatainak támogatását.

A születés csodája különleges pillanat valamennyi család életében. A történelem során azt láthatjuk, hogy a születés körül és a gyermeknevelés során közreműködőket különleges tisztelet és megbecsülés övezte.” - hangsúlyozta Dr. Tanárki Gábor, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója, aki hozzátette: „a védőnők nap mint nap áldozatos és felelősségteljes szakmai munkát végeznek annak érdekében, hogy a jövő generációja kiegyensúlyozott és egészséges lehessen.”

Kiemelt fontosságú és felbecsülhetetlen értékű a Védőnői Szolgálat. Igazi Hungarikum, hiszen a világban nincs sok olyan ország, ahol lenne hasonlóra példa. Minden történelmi kor hordoz magában más és más nehézségeket, problémákat. Így van ez a XXI. században is. Az, hogy a családok segítséget kaphatnak korunk problémáinak kezelésében, felbecsülhetetlen értékű. Nagyon intim ez a terület, hiszen a védőnők szinte a családok tagjaivá válnak. A védőnők nemcsak a családokban, hanem intézményeinkben, az óvodákban és iskolákban is jelen vannak. Székesfehérvár Önkormányzata igyekszik minél hangsúlyosabban odafigyelni a jelen kor problémáira; a Család és Gyermekvédelmi Központon és a Humán Szolgáltató Intézeten keresztül van lehetőségünk támogatni a védőnők szolgálatát.” - emelte ki ünnepi köszöntőjében Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere.

A védőnők 1915, azaz a jogelőd Országos Stefánia Szövetség megalakulása óta jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban. Csordás Ágnes, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke egy rövid történeti visszatekintést követően szólt arról, hogy Fejér megyében 200 védőnő dolgozik nap mint nap, de sok az üres, betöltetlen állás. Az utánpótlásról szólva kiemelte, minél több fiatalt szeretnének megszólítani, megismertetni a szakma szépségével. A szakmai egyesületek, érdekvédelmi szervezetek, a szakág képviselői azon dolgoznak, hogy a jövőben a társadalmi megbecsülés mellett a bérek kompenzációja is megtörténjen.

A köszöntők, beszédek után került sor a „Kiváló védőnő" díjak átadására. „Kiváló védőnő” kitüntetésben részesült Zsuppánné Kucsera Mónika (Seregélyes), Veszeli Józsefné (Iváncsa), Gombos Tímea (Sárbogárd), Komjátiné Kas Henrietta (Mór) és Kovácsné Simon Zsuzsanna (Székesfehérvár). Szintén köszöntötték Gál Gabriellát, aki a közelmúltban,a Budapesten rendezett Védőnők Napja-ünnepségen vehette át "Az év védőnője" díjat, a kistelepülések kategóriájában.

Az eseményen részt vett Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, Östör Annamária, Székesfehérvár Önkormányzatának egészségügyi és sporttanácsnoka, Varga Márta, a Humán Szolgáltató Intézet igazgatója is.