-
Lakossági fórum a 4-es körzetben
Csütörtökön este a Németh László Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a 4-es számú választókerületben élőknek, ahol Molnár Tamás önkormányzati képviselő mellett Cser-Palkovics András polgármester, Bozai István városgondnok, a Polgármesteri Hivatal és a Depónia szakemberei válaszoltak a lakók kérdéseire.
2024.11.28. -
A fiatalok jövőjéről
Kerekasztal-beszélgetésen mutatta be a székesfehérvári középiskolások továbbtanulási szándékait feltérképező kutatásának eredményeit a Prosperis Alba Kutatóközpont. A kutatásból kiderült, hogy az érdeklődésüknek megfelelő egyetemi szak, illetve a kollégiumi elhelyezés lehetősége nagyban segítheti a fiatalok helyben maradását. Szintén nagy igényük lenne a városi kikapcsolódási lehetőségek bővítésére is.
2024.11.28. -
Díjat kapott Spányi Antal
Goldmark Péter Károly-díjat kapott Spányi Antal, a Katolikus Rádió vezérigazgatója. A megyéspüspök a rádiózásért végzett kiemelkedő munkájáért vehette át az elismerést.
2024.11.28. -
Ellenzék az Auchan-körforgalom átépítéséről
Sajtótájékoztatót tartott Földi Judit, a DK országgyűlési képviselője, Fazakas Attila és Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen Egyesület önkormányzati képviselői.
2024.11.28.
A frakciók álláspontja a közgyűlési döntésekről
Január 28-án ülésezett Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése, amely első olvasatként elfogadta a 2010-es költségvetést és nemet mondott a város polgármesterének beszámolójára. Cser-Palkovics András, Knizse Gyula, Gál Péter Pál, Farkas László és Juhász László nyilatkozata a közgyűlési döntésekről.
2010.01.29. 11:20 |
Január 28-án ülésezett Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése, amely első olvasatként elfogadta a 2010-es költségvetést és nemet mondott a város polgármesterének beszámolójára. Cser-Palkovics András, Knizse Gyula, Gál Péter Pál, Farkas László és Juhász László nyilatkozata a közgyűlési döntésekről.
A Fidesz frakcióvezetője, Cser-Palkovics András szerint a kormányzati elvonások és a gazdasági válság miatt nehéz időszakot él meg a város, és az előző évek hitelfelvételei és kötvénykibocsátásai is a következő években jelentkeznek problémaként. A polgármesteri beszámolóval kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy inkább tekinthető közgyűlési beszámolónak, mivel a polgármester a közgyűlés munkáját sorolta. A Fidesz frakció tagjai úgy látják, hogy a négy évvel ezelőtti programból semmi nem valósult meg. Ugyan zárt ülésen tárgyalták, de a napirendi pontok előtt még szó volt az önkormányzati tulajdonú cégek vezetőinek munkaszerződéseiről is.
Az MSZP frakcióvezető helyettese, Knizse Gyula nagy esélyt lát arra, hogy két hét múlva konszenzussal fogadják el a költségvetést. A politikus a szennyvízcsatorna-hálózattal kapcsolatban fontos döntésnek tartja a 800 millió forintos alap létrehozását, amelyet rászorultsági alapon osztanak majd ki a lakók között. Emellett két napirendi pontot emelt ki.
Gál Péter Pál, a Jobbik képviselője újszerűnek tartja, hogy időben a közgyűlés elé került a költségvetés. Pozitívumként említette, hogy ebben 100 milliós nagyságrendben meghatározzák a város tulajdonában álló cégek osztalék-befizetési kötelezettségét. Valamint azt, hogy 1 milliárd forint hitelfelvétellel számol.
A fehérvári liberális csoport vezetője, Farkas László a polgármesteri beszámolót reálisnak tartja, és az elmúlt húsz évet sikeresnek ítéli. A költségvetéssel kapcsolatban pedig úgy fogalmazott, hogy első alkalommal sikerült elfogadni egy átlátható költségvetés tervezetet, amelyre alapozni lehet a február 18-ai közgyűlésen.
A Válasz önkormányzati képviselője, Juhász László szükségesnek tartja a költségvetés finomítását, hiszen idén mintegy 900 millió forintos hitelfelvétel is szerepel a tervezetben, amit még lejjebb lehet vinni. Vegyes érzelmekkel tekintett a polgármesteri beszámolóra, hiszen szerinte – noha több programból több pont megvalósult – a fajsúlyos kérdések, mint például a fejlesztések nem valósultak meg.