-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
A gondoskodó szeretet családot teremt, szirmot bont
A régen várt eső végre megérkezett, így a 90. születésnapját ünneplő Valika néni gyönyörű virágoskertjében az általa nevelt hatalmas hortenziák is őt ünnepelték.
Hegedűs Ferencnét családja körében köszöntötte Székesfehérvár Önkormányzata és polgármestere nevében Deák Lajosné. A városrész önkormányzati képviselője ajándékcsomaggal és a miniszterelnök által aláírt emléklappal lepte meg az ünnepeltet.
Hegedűs Ferencné 1932. augusztus 1-jén született Tardoskedden. 1947-ben a család a két kisebb lánnyal került Budapestre. Az iskola befejezése után nővérével Pestszentlőrincen dolgoztak, és itt ismerkedett meg férjével, akivel 1951-ben kötöttek házasságot. Mivel a férj katona volt, sokfelé éltek az országban, de végül Székesfehérváron telepedtek le. Az 1956-os székesfehérvári eseményeket követően, amikor is a katona férj megtagadta a parancsot, hogy a forradalmi tömegbe lövessen, nehéz időszakot élt át a család. Az édesapának le kellett szerelnie, és nem kapott munkát, csak Budapesten. 1962-ben tudott elhelyezkedni újra Fehérváron. A házaspár a Videotonban talált állást, Valika néni több mint harminc év után onnan ment nyugdíjba. Gyermekeiket nagy szeretetben nevelték, és a család rászoruló tagjairól is gondoskodtak. Férjével 67 évig éltek boldog házasságban. Két lányuk 5 unokával ajándékozta meg őket.
A 90 éves Valika néni aktív életet él. Nagyon szeret kertészkedni, virágai hálásak is a gondoskodásért. Mint mondja, számára mindig fontos volt, hogy rend legyen körülötte, otthonában, a családban. „A házat nemcsak belülről kell tisztán tartani, a porta is legyen mindig rendezett, ezt még otthonról hoztam, Tardoskeddről, és tovább is adtam a lányainknak.” A kert mellett gondoskodik magáról, bevásárol, megfőzi az ebédet. Évtizedeken át gyönyörű kötött ruhákkal örvendeztette meg családtagjait. Ma már inkább a rejtvényfejtés, az olvasás tölti ki mindennapjait, és természetesen az unokák. Nagy öröm számára ez a mai nap, hiszen amellett, hogy nagy családi körben tölti az időt, régen látott rokonokkal találkozik, megölelheti unokáit, és ez az első alkalom, hogy az öt dédunoka játékában, nevetésében egyszerre gyönyörködhet.