-
Szent György napi ünnep
Idén is Szent György-napi ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Hagyományosan 1991 óta minden évben ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmeket, amelyeket az idén Dr. Kiss Erika osztályvezető főorvos, Varga Judit osztályvezető, Csoboth Béla mérnök, Sztankó Jánosné részlegvezető ápoló és Dr. Szántó István osztályvezető főorvos vehetett át.
2025.04.16. -
Felújítják az államalapító szobrát
Közel egyéves előkészítő munkát követően megkezdődhet Szent István monumentális lovasszobrának felújítása: Sidló Ferenc alkotását szerdán emelték le a talapzatáról, s egy hatalmas szállítójárműre téve indultak vele Tatára, ahol a tervek szerint augusztusig befejeződik a restaurálása.
2025.04.16. -
Fókuszban a kapitány
Folytatódott a Nyitrai úti Közösségi Házban Silye Sándor portrébeszélgetés sorozta. Az est vendége Milus Gábor rendőr ezredes, megbízott városi rendőrkapitány volt.
2025.04.16. -
Gyorsító pályán Ukrajna EU-s csatlakozása
Egyedül a magyarok állíthatják meg Ukrajna erőltetett tempójú európai uniós csatlakozását, ami hazánk gazdaságát megoldhatatlan kérdések elé állítaná, és tönkretenné az eddigi eredményeket – hangzott el Székesfehérváron.
2025.04.16.
A Gulag világáról nyílt kiállítás A Szabadművelődés Házában

Talán kevesen tudják pontosan, a Gulag táborok jóval a II. Világháború előtt "megnyitották kapuikat", történetük 1918-ban kezdődött és csak Sztálin halálával - bár akadt, akinek csak évekkel később - ért véget. Róth Péter alpolgármester szerint hiába a több mint fél évszázados távlat, szükséges a mát, a fiatalokat emlékeztetni a múltra.
"A XX. század a magyarság, de alighanem az egész emberiség leggyászosabb évszázada volt." - mondta. "Még a II. Világháború utáni nagyhatalmi döntések is csak a pokol egyik bugyrából a másikba taszítottak nemzeteket, amelyeknek az életét további csaknem fél évszázadig a Gulagokat létrehozó eszme határozta meg. Meg kell őriznünk a borzalmak emlékét is, hogy visszatartsák az új nemzedékeket a hibák újbóli elkövetésétől" -tette hozzá.
A kiállítást rendező Sinka Jenő megjegyezte, hogy sajnos még az élő, elrettentő példa sem akadálya az embertelen tettek megismétlésének, hiszen éppen a Gulagokban megesett, leírt szörnyűségek példáján születtek meg azokkal egy időben a náci munkatáborok, haláltáborok. "Amikor a volt foglyok végre hazaértek , nem egy ölelésre kész ország várta őket, hanem pár ÁVH-s a határon, akik leszögezték, erről nem szabad beszélni, mert aki megteszi, könnyen kerülhet újra valami egészen hasonló helyre. Voltak, akiket alig tizenöt évesen hurcoltak el minden ok nélkül, másokat politikai nézeteik vagy a rendszernek nem tetsző egyéb tetteik miatt ítéltek tíz-húsz év kényszermunkára, hiszen kellett a szovjet nyersanyagok kitermeléséhez a szorgos kéz." - mondta Sinka Jenő.A kiállítás képet nyújt az elhurcolások, a munkavégzés, a büntetések, kínzások és kivégzések teljes történetéről, számos új ismeretet adva a témában nem igazán jártas látogatóknak. A megnyitó utáni beszélgetésen felmerült, hogy jó lenne mindezen anyagokat rendezetten, kereshetően, akár az oktatásban is felhasználható módon elérhetővé tenni valamilyen webes felületen is, amihez Róth Péter alpolgármester segítséget ígért a rendezőknek.