-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Klebersberg Kuno a Helytörténeti estékben
Klebersberg Kuno Székesfehérvárra gyakorolt munkásságával folytatódott a Helytörténeti esték című programsorozat az Aranybulla Könyvtárban.
2025.04.18. -
Keresztszentelés Maroshegyen
Egy sajnálatos baleset következtében sérült meg tavaly az 1900-as évek elején emelt emlékmű Maroshegyen. A megújult keresztet nagycsütörtökön szentelték meg.
2025.04.18.
A Heti Betevőnek gyűjt adományokat Lajkó Csaba ultrafutó és csapata

A futás ideje alatt azok, akik szívesen adományoznak, megtehetik. A felajánlásokat örömmel fogadják a Vörösmarty Mihály Könyvtár titkárságán 08.00 és 15.00 óra között.
A csapat augusztus 15-én, kedden indul és augusztus 20-án, a tervek szerint 16.00 órakor érkezik Székesfehérvárra, a Bartók Béla térre, ahol a Heti Betevő és az Önkormányzat egy-egy képviselője fogadja a futókat, akik átadják a 390 km-es út során összegyűjtött adományokat. A futás során egy 8-10 fős csapat futja végig a távot. Van, aki teljes egészében, van, aki egyes szakaszokat teljesít. Az út során az érintett településeken bárkinek lehetősége van becsatlakozni, akár futva, akár kerékpárral.
A futás során – amihez bárki csatlakozhat – elsősorban tartós élelmiszereket gyűjtenek a Székesfehérvár-Esztergom-Komárom-Győr-Sárvár-Veszprém-Székesfehérvár útvonalon, illetve örömmel fogadnak felajánlásokat mindenhonnan.
Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok örömét fejezte ki, hogy 12. alkalommal rendezik meg a jótékonysági futást, amely minden évben más-más célokért indul útnak. „A közösség erejét mutatja, hogy a Fehérvárról induló csapat jótékony kezdeményezése egy szintén fehérvári civil kezdeményezés mellé áll. A Heti Betevő önkéntesei rendszeresen osztanak meleg ételt a rászorulóknak, és más akciókkal is segítenek nehézsorsú társaikon.” - tette hozzá Östör Annamária, aki arról is szólt, hogy Lajkó Csaba igazi példakép, aki kissé túlysúlyos, magas vérnyomásos emberből lett ultrafutó.Lajkó Csaba szerint a világban és hazánkban is mindig van ok, amiért jótékonyan futhatunk. "Futhatunk egy jó célért, hogy segíthessünk másokon, mi sportolók a magunk módján. Elindulhatunk az országban, városokon, falvakon keresztül, hogy úttalan és forgalmas utakon áthaladva felhívjuk a figyelmet a szegényekre, az elesettekre, a cserbenhagyott állatokra, az éhezőkre, a fogyatékkal élőkre. Beszéljen róluk az ország, ismerjék meg őket, vegyenek tudomást róluk. Vigyük hozzájuk adományainkat, szeretetünket. Hisszük, és hittel valljuk: minden emberben benne van a segítőkészség, a jóakarat. Csak elő kell hozni, engedni kell, hogy feltörjön a lelkünkben." - fogalmazott Lajkó Csaba
A Heti Betevő képviseletében Kocsis Noémi elmondta, közel 100 önkéntessel, folyamatosan megújuló csapattal kéthetente a Rózsa liget és A Szabadművelődés Háza térségében osztanak meleg, éttermi minőségű ebédet a hajléktalanoknak, rászorulóknak, nagycsaládosoknak. "Különösen örülünk annak a tartós élelmiszernek, amelyet majd az őszi és a téli élelmiszerosztásokon adunk oda a rászorulóknak." - tette hozzá.