-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
A jövő év első felében létrejöhet az európai rendőrség
Az új egység békefenntartó feladatokat fog ellátni az Európai Unión kívül. A csatlakozás nem lesz kötelező, eddig Litvánia, Nagy-Britannia, Belgium, Spanyolország, Portugália, Hollandia és Lengyelország jelezte részvételét.
Az új egység békefenntartó feladatokat fog ellátni az Európai Unión kívül. A csatlakozás nem lesz kötelező, eddig Litvánia, Nagy-Britannia, Belgium, Spanyolország, Portugália, Hollandia és Lengyelország jelezte részvételét.
Az önálló európai rendőri erő létrehozását még 2003 végén javasolták az olaszok és a franciák. A francia védelmi miniszter szerdán azt mondta a sajtónak, hogy ha minden jól megy, az első egységek már a jövő év első felében felállhatnak. Döntés egyelőre nincsen, a kérdést még a Huszonötök védelmi minisztereinek is meg kell vitatniuk, szeptember közepén tartandó tanácskozásukon.
Az európai rendőri erőnek nem az lesz a feladata, hogy az EU-ban helyettesítse vagy akár csak támogassa az állami rendőrségek munkáját. Ehelyett kvázi békefenntartó feladatokat fog ellátni olyan külországokban, ahol katonai beavatkozásra már nincsen szükség, de a stabilizálás még megkívánja az európai jelenlétet (ilyen lehet például Macedónia vagy Bosznia).
Az egységhez csak azok az országok csatlakoznának, amelyek akarnak, a részvétel nem lesz kötelező. Eddig a következő államok jelezték, hogy érdekli őket a dolog: Litvánia, Nagy-Britannia, Belgium, Spanyolország, Portugália, Hollandia és Lengyelország. Az EU-nak nincsen önálló rendőrsége. A hágai székhelyű Europol csak az állami rendőrségek munkájának összehangolásával foglalkozik.