A Királyi Sétáról lesz szó a Marosi Arnold emléknapon

 A Szent István Király Múzeum és a Fejér Megyei Múzeumegyesület emléknapot szervez Marosi Arnold, a Múzeum első igazgatója tiszteletére február 9-én a Hiemer-házban (Oskola u. 2) A délelőtt 11 órakor kezdődő rendezvényen a Királyi Séta projekttel kapcsolatban is több előadásra várják az érdeklődőket. Dr. Biczó Piroska, régész: A Nemzeti Emlékhely legújabb régészeti kutatási eredményei, Szabó Zoltán, építész, vezető tervező: A Nemzeti Emlékhely távlati kialakításának tervei, illetve Dr. Éry Kinga, antropológus: A székesfehérvári királyi bazilika embertani leletei címmel tart előadást. Az előadások mindenki számára nyilvánosak.

2008.01.30. 01:31 |
 A Szent István Király Múzeum és a Fejér Megyei Múzeumegyesület emléknapot szervez Marosi Arnold, a Múzeum első igazgatója tiszteletére február 9-én a Hiemer-házban (Oskola u. 2) A délelőtt 11 órakor kezdődő rendezvényen a Királyi Séta projekttel kapcsolatban is több előadásra várják az érdeklődőket. Dr. Biczó Piroska, régész: A Nemzeti Emlékhely legújabb régészeti kutatási eredményei, Szabó Zoltán, építész, vezető tervező: A Nemzeti Emlékhely távlati kialakításának tervei, illetve Dr. Éry Kinga, antropológus: A székesfehérvári királyi bazilika embertani leletei címmel tart előadást.

 Az előadások mindenki számára nyilvánosak. A szervezők várnak mindenkit, akinek szívügye a Nemzeti Emlékhely méltó kialakítása.

 Marosi Arnold (Szilsárkány, 1873. febr. 9. – Székesfehérvár, 1939. jan. 22.) régész, ciszterci rendi tanár természettudósnak tanult. Több növénytani és állattani középiskolai tankönyvet írt. 1904-ben került a pécsi múzeumhoz, 1909-ben pedig Székesfehérvárra nevezték ki tanárnak. Három évtizedes működése alatt múzeumot létesített Székesfehérváron, melynek haláláig igazgatója volt. A hazai kutatás a régebbi kőkortól kezdve a honfoglalás koráig sok nagybecsű lelettárgyat, értékes megfigyeléseket köszönhet neki. Gyűjtötte a megye római feliratos emlékeit is.


A Szent IStván Király Múzeum története