-
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04. -
Mindenkit érint
A halál emberi mivoltunkkal járó, megkerülhetetlen valóság, amelyet mégis rengeteg tabu övez napjainkban is. A halál nem tabu beszéljünk róla! címmel idén is országos kampányt indított öt országos temetkezési szervezet halottak napja és mindenszentek alkalmából.
2024.11.01. -
Vigyázzunk a sünökre!
Óvatosan bolygassuk az avart és a lombhalmazokat, a téli álmukra készülő sünök előszeretettel bújnak meg bennük – figyelmeztet Sóstó Vadvédelmi Központ és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
2024.10.29.
A magyar honvédelem napját ünnepeljük május 21-én
Szent István városa évtizedek óta ünnepi műsorral mond köszönetet a helyőrségben szolgáló honvédek áldozatos munkájáért.
A kialakult járványügyi helyzetben azonban az idei év rendhagyóan alakult. „A Honvédelem napján különleges tisztelettel fordulunk azok felé, akik életüket a Haza szolgálatába állították! Székesfehérvár köszönti katonáit!” írja Facebook-oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
Május 21. 1992 óta a magyar honvédelem napja, amely annak állít emléket, hogy a magyar szabadságharc tavaszi hadjáratának csúcspontjaként 1849. május 21-én a honvédsereg három hetes ostrom után visszafoglalta Buda várát. Ezen a napon szerencsére nemcsak a múlt jeles eseményeire, a hont védőkre emlékezhetünk, hiszen Székesfehérvár ma is katonaváros, katonafőváros: a Magyar Honvédség Parancsnokságának székhelye. A katonák a haza védelme mellett jelentős szerepet vállaltak a veszélyhelyzet kezelésében. Az önkormányzat és a város minden lehetőséget megpróbál megadni ahhoz, hogy az itt szolgálatot teljesítő katonák és családjaik otthon érezzék magukat.
A honvédség és a társadalom közötti kapcsolat elmélyítésére alakult meg 25 évvel ezelőtt a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete. A város polgárai és katonái hamar ráéreztek a kapcsolatok ápolásának előnyeire, így számos ötlettel és konkrét munkával segítették és támogatják azt, hogy a kapcsolat folyamatosan épüljön a bizalom erősödjön.