-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
A Mester és Margarita is elérhető e-színházi előadásban – nemcsak érettségizőknek!
A középiskolásokat is megszólítja a Vörösmarty Színház ajánlója a közösségi oldalon: az érettségiig vagy a tanév végéig még van lehetőség és idő Bulgakovnak A Mester és Margarita című regényéből készült színházi előadást megnézni, Hargitai Iván rendezésében.
Zseniális szatíra és filozofikus mű, a huszadik század krízisregénye, ami kétezer évet foglal úgy magába, hogy az érvényessége még mindig fennáll – a fehérvári társulat Egyed Attilával, Törőcsik Franciskával, László Zsolttal és Cserhalmi Györggyel a főbb szerepekben mutatta be a darabot 2014-ben. „Ez a Bulgakov-regény olvashatatlan és értelmezhetetlen anélkül, hogy ne éreztetném: milyen közegben íródott. Abban a pillanatban minden melodráma bájossággá válik, minden hülye vicc egyszer csak izgalmasabb, és furcsa, akár fekete humorú viccé változik át – mindennek egészen megváltozik az értelmezése. (…) Így álom az álom, és néha belehasít ebbe az álomba – nagyon-nagyon durván – a valóság. Az álomnak is úgy van értéke, ha abból az ember néha fölébred, mert különben nem tudná, hogy álmodik. Ilyenfajta játék ez egy művészemberről és az ő szerelméről.” – fogalmazott az előadás werkfilmjében a rendező a műfaj koncepciójával kapcsolatban.
A színpadi adaptációban különös jelentősége van Margarita és Woland találkozásának, szerelmének: Margaritának tanítványa lesz Woland, a lány beleszeret, és akinek az alakjában Mester sötét énjét is megjeleníti az értelmezés. És hogy vannak-e áthallások Sztálin és Pilátus alakja között? Az emlékezetes előadásra a https://bit.ly/amesteresmargarita2 felületen keresztül vásárolhatnak jegyet az érdeklődők.
A jegy az első megtekintéstől még egy hétig érvényes, és kétszer lehet megnézni vele a darabot.