A Miskolc nyerte a Magyar Kupát Székesfehérváron - hosszabbítás után

Trófea nélkül zárja a szezont a Fehérvár AV 19, miután a Magyar Kupa döntőjében hosszabbítás után kikapott a Miskolctól. A fináléban végig a Volán szaladt az eredmény után, és bár nyomott az EBEL negyeddöntős gárda, a Jegesmedvék kiválóan állták a sarat, Becze pedig a hosszabbításban kihasználta az adódó lehetőséget. A bronzérmet a Debrecen szerezte meg.
Miskolci Jegesmedvék – Fehérvár AV 19 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Dansereau, Becze (2), ill. Bartalis, Sikorcin.
2015.03.28. 21:45 |

Gyors gólváltással kezdődött Magyar Kupa döntője, a Miskolc szerzett vezetést a nyolcadik percben, Dansereau mattolta Rajnát, majd hatvanhat másodperccel később Bartalis egyenlített. Talán kevesen gondolták a finálé előtt, de Jegesmedvék felvették a versenyt a Fehérvári Ördögökkel, de ennek csak örülhetett mindenki, hiszen remek színvonalú finálét hozott a szombat este.

A második húsz perc sokáig csak kiállításokat, és helyzeteket hozott. Aztán nem sokkal a dudaszó előtt, egészen pontosan a 38. percben Becze Tihamés vágott be egy kipattanót, amivel megint a MOL Liga győztese vezetett az EBEL negyeddöntőse ellen.

A záró periódusban ugyan nyomott a Fehérvár, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, a vendégek kiválóan védekeztek. Aztán valamivel több, mint négy perccel a vége előtt egyenlített a Volán, Sikorcin tette középre a pakkot, a miskolci Sagert érkezett, róla vágódott az amúgy jól védő Bálizs Bence kapujába a korong, mivel azonban hokiban nincs öngól, hivatalosan Sikorciné a találat. A rendes játékidőben több gól nem esett, jöhetett az ötperces hosszabbítás. Ami ugyan fehérvári lehetőségekkel indult, de csak kettő perc telt, és Becze lecsapott a kínálkozó lehetőségre, amivel eldöntötte a Magyar Kupát! A Miskolc ezzel triplázott, megnyerte a Magyar Bajnokságot, a MOL Ligát és a Magyar Kupát is. A Fehérvár pedig zsinórban másodszor maradt le a Magyar Kupa aranyéremről… A bronzérmet a Debrecen szerezte meg, miután 3-0-ra legyőzte délután a Dunaújvárost.