-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
A nem állami felsőoktatás modellje - Japán delegáció a Kodolányin
Az Oktatási Minisztérium javaslata alapján japán küldöttség érkezett ma a Kodolányi János Főiskolára Toda Koji, a Japán Nagykövetség másodtitkára vezetésével. Perényi Klára, az OM nemzetközi referense elmondta, a felsőoktatási intézmények közül azért esett a választás a KJF-re, mert szeretnék bemutatni a japán félnek a magyarországi, nem állami felsőoktatást is, s mert az ösztöndíjak és közös képzések révén a főiskola több szállal kapcsolódik Japánhoz. A Kodolányi János Főiskola és Japán kapcsolata 2001-ben kezdődött, a Kanazawa Seiryo Egyetemmel együttműködve, kutatási programokban való részvétellel.
A székesfehérvári programban a campus látogatáson túl, szerepelt a japán diákok és a kodolányis hallgatók eszmecseréje is, melynek során „ Japanese for Hungarians – Hungarians for Japanese” jelmondat alatt a Magyarországon és Japánban, egymásról kialakított sztereotípiákat járták körül a diákok.
Perényi Klára, az OM nemzetközi referense a sajtótájékoztatón elmondta: A felsőoktatási intézmények közül azért esett a választás a KJF-re, mert szeretnék bemutatni a japán félnek a magyarországi, nem állami felsőoktatást is, s mert az ösztöndíjak és közös képzések révén a főiskola több szállal kapcsolódik Japánhoz.
A Kodolányi János Főiskola és Japán kapcsolata 2001-ben kezdődött, a Kanazawa Seiryo Egyetemmel együttműködve, kutatási programokban való részvétellel. 2004-ben, Budapesten pedig sor került a két intézmény között az együttműködési megállapodás aláírására, amely már a közös kutatási programokon túl, a diákcsere, oktatócsere, közös publikációk és konferenciaszervezés lehetőségét is magában foglalja. A folyamatos diákcsere legközelebbi állomásaként, 2005. szeptember 28-ától, tíz Kodolányi főiskolás hallgató vesz részt egyhónapos japán tanulmányi úton, Dr. Sárdi Csilla, a KJF oktatási főigazgató- helyettese és Vizi István, a KJF Turizmus Tanszék vezetője kíséretében.
A Japán Nemzetközi Ifjúsági Fejlesztési Csereprogram
A Japán Császárság Kabinetirodája, az International Youth Developpment Exchange Program elnevezésű csereprogram keretében minden évben mintegy 10 országból hív meg fiatalokat Japánba, egy ifjúsági konferenciára, illetve küld japán fiatalokat a Kabinet által kiválasztott mintegy öt országba. 2004-ben és 2005-ben Magyarországot is partnerországgá választották. A tizennyolc és harminc év közötti fiatalokból álló, tizenkét fős csoport, valamint két vezetőjük 2005. szeptember 4-27. között tartózkodik Magyarországon. A csoport háromhetes magyarországi látogatásának célja, hogy elősegítse a két ország fiataljai számára egymás jobb megismerését, beleértve ebbe az oktatás, a kultúra, a környezetvédelem területét is, valamint a személyes kapcsolatok kialakítását. A magyarországi program koordinálására a japán fél az Oktatási Minisztériumot kérte fel. Hivatalos programjuk keretében ellátogatnak több alap-, közép- és felsőoktatási intézménybe, önkormányzatokhoz, magyarországi vállalatokhoz, Budapesten és vidéken egyaránt. Több alkalommal, mintegy másfél órás program keretében adnak ízelítőt a japán kulturális hagyományokból. A csereprogram során rendszeresen alkalmuk nyílik találkozni magyar fiatalokkal, mely nagyban elősegíti a két ország számára egymás jobb megismerését, tartós kapcsolatok kialakítását. A csoport vezetője minden alkalommal egy Japánban elismert, befolyásos személyiség.