A Németh László Általános Iskola nyerte az I. korcsoportos Foci Városi Diákolimpiát

Március 25-én, szerda délután játszották le a 2014/2015. tanévi Városi I. korcsoportos fiú kispályás foci diákolimpiai bajnokság városi döntőjét és helyosztó mérkőzéseit. A programon a Tóváros, a Teleki, a Kossuth és a Németh László Általános Iskola fiataljai léptek pályára. A tornát végül a Németh László Általános Iskola diákjai nyerték meg, akik továbbjutottak a labdarúgó diákolimpia döntőjébe.
2015.03.26. 11:26 |
 Már a döntő, illetve a helyosztó találkozókat játszották le szerda délután az I. korcsoportos fiú kispályás foci diákolimpiai városi bajnokságban. A fináléba vezető úton mind a négy csoportban a csapatok körmérkőzést vívtak egymással, majd a csoportok első helyezettjei jutottak be a szerda délutáni fináléba. A döntőben szintén körmérkőzéses szisztémában mérkőztek meg egymással az együttesek. Végül a Németh László Általános Iskola csapata magabiztosan diadalmaskodott, miután a Kossuth, a Tóváros és a Teleki Iskola fiataljait is legyőzték, ezzel kvalifikálták magukat a labdarúgó diákolimpia döntőjébe.

A Székesfehérvár városi második helyezett Tóvárosi Általános Iskola csapata, kéri a Fejér Megyei I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia pót-selejtezőn való részvételt, és így esélye lehet a Fejér Megyei I. korcsoportos kispályás labdarúgó diákolimpia döntőjébe jutáshoz. Harmadik helyen a Teleki, míg a negyedik helyen a Kossuth Fiataljai végeztek. A végső győztes csapat kupát kapott, míg az 1-3. helyezett csapat éremdíjazásban részesül.