-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
A sikeres cég kulcsa az ember - új módszert mutatnak be a Gazdaság Házában
Magyar kutatók tolmácsolásában, a résztvevők átfogó képet kapnak a stressz munkahelyi hatásairól, a hatékony, XXI. századi stresszkezelési módszerekről. A stressz a hétköznapok részévé vált, káros hatásai közismertek. Azt azonban kevesen tudják, hogy számos hatékony módszer létezik a kezelésére. A legtöbb stresszt okozó faktort a szakemberek ki tudják szűrni, így hatásuk csökkenthető, akár meg is szüntethető. A munkavállalók és a munkahelyi környezet szakszerű felmérésével a munkáltató pontos képet kaphat a cégét érintő stresszfaktorokról. Innovatív, személyre szabott módszerekkel hatékonyan csökkenthetők a káros hatások.
A Fontanus Tudományos Módszertani Kutató- és Oktatási Központ kutatásai alapján a legtöbb embernél az is komoly feszültséget okoz, ha csak tapasztalja a stresszt, de nem érti, mi történik vele. Képzésekkel, ismeretátadással jelentősen csökkenthető a stresszhatás. Mindez nem csupán a munkavállalók motiváltságán, de a cég bevételén is tetten érhető. Hiszen, ha az egyén fejlődik, fejlődik a szervezet is.