-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
A szakképzés megújítását szorgalmazza a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége
A szakemberhiányt jelölte meg a vállalatvezetők 92 százaléka a növekedés legnagyobb korlátjának a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége által készített felmérésben, ezért a szakképzés megújítását szorgalmazza a szervezet - mondta Wimmer István, a szövetség főtitkára a munkaerőpiac és a szakképzés aktualitásairól szóló konferencián. Kiemelte, hogy a magyar gazdaság helyzete rendkívül stabil, de a munkaerőhiánymiatt ez kevés ahhoz, hogy a vállalkozások gördülékenyen működjenek, a felmérés szerint a vállalatvezetők azonban továbbra is bíznak saját cégük növekedésében.
Az MGYOSZ főtitkára szerint fontos, hogy a fiataloknak legyen jövőképük, élénkíteni kell a belföldi regionális mobilitást, az át- és továbbképzés pedig nagyobb súlyt kell, hogy kapjon az aktív munkaerő-piaci eszközök között.
A rendezvényen Székesfehérvár alpolgármestere, Mészáros Attila a regionális munkaerőpiac és a szakképzés helyzetéről, illetve a témához kapcsolódó városi tervekről számolt be. Székesfehérváron 1430 fő a nyilvántartott álláskeresők száma, ami elenyésző szám a 100 ezer lakoshoz viszonyítva. A foglalkoztatottak körében az ipari alkalmazotti arány nagyon magas, mintegy 44,5%-a a székesfehérvári munkavállalóknak az iparban dolgozik, ez 19.001 főt jelent a legutóbbi felmérés alapján. Mészáros Attila elmondta, hogy a 90-es évek elején az összeszerelő üzemek telepedtek meg Székesfehérváron, azonban egyre inkább ezek a vállalatok is már magasabb hozzáadott értékű munkára váltanak át. Az alpolgármester szólt arról is, hogy a megye teljes munkaidőben foglalkoztatott dolgozóinak több mint 40%-a itt dolgozik Székesfehérváron.
Naponta 30 ezer fő jár be dolgozni Székesfehérvárra a megye különböző településeiről, ehhez még több ezer diák is hozzájárul, akik a vonzáskörzetből, a megye településeiről jönnek be tanulni.
Kiemelte, hogy ezért az önkormányzat szolgáltatásait nem csak 100 ezer főre kell kialakítani - például a tömegközlekedés tekintetében - hanem mintegy 135 ezer fővel kell számolni.