-
Képviselői fogadóórák
Az április 7-ével induló héten is több városrészben is tartanak fogadóórát az ott élőknek a területek önkormányzati képviselői. Hétfőn Békési Ferencné a 14. számú, Deák Lajosné a 11. számú, Patik Ferenc a 3. számú, Szontaghné Kovács Erika a 9. számú, Viza Attila pedig a 8. számú választókörzet lakóit várja. Lehrner Zsolt kedden délután találkoznak a körzetükben élőkkel, dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő pedig szerdán és csütörtökön tart fogadóórát.
2025.04.04. -
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Óvatosan a kullancsokkal!
Az enyhe időjárás miatt idén már márciusban elindult a kullancsinvázió. Már nem csak az erdőkben, sok esetben egy - egy parkban, vagy akár családi házak udvarán is találkozhatunk vérszívókkal.
2025.04.04. -
Lezárások a félmaraton miatt
A hétvégi Cerbona Fehérvár Félmaraton miatt több helyen lesz forgalomkorlátozás a városban. Az érintett országos, regionális és helyi járatos autóbuszok terelőútvonalon közlekednek majd.
2025.04.04.
A város 2020-as költségvetése volt a téma a Fehérvári Szenátus ülésén

A Városházán tartotta soros ülését kedden a Fehérvári Szenátus: dr. Cser-Palkovics András polgármester a testületnek a 2020. évi benyújtott költségvetést mutatta be, amit pénteken tárgyal a Közgyűlés.
A fórumon elhangzott, hogy a több hónapos előkészítés a várható helyi adóbevételekre, az állami finanszírozásra és a város előtt álló feladatokra, lehetőségekre figyelve zajlott: a 25,8 milliárd forint saját bevételből kiemelkedik a 20,1 milliárd forint iparűzési adó, az önkormányzat összbevétele 67, 4 milliárd forint.
A polgármester kiemelte a fejlesztésre-működtetésre szánt összegek arányát: az utóbbira 31 milliárd forintot fordít az Önkormányzat, míg fejlesztésekre, felújításokra közel 33 milliárd forintot fordítanak. Ismertette továbbá az intézményi struktúra fenntartásának, a béremelésnek és a közalkalmazotti kafetériának a büdzséjét.
A jövőbeli befektetések kapcsán szóba kerültek többek között a közösségi közlekedés fejlesztésére vonatkozó kísérletek, a Malom és a Pelikán udvar körüli kulturális fejlesztések, egy állandó művészeti galéria létrehozása, napelempark vagy újabb térfigyelő kamerák telepítésének a kérdése is. Felmerültek olyan finanszírozási kérdések is, amelyek a térségi szolgáltatásokkal kapcsolatosan vetnek fel problémákat a város számára. Az iparűzési adóval kapcsolatban a polgármester hozzátette, hogy közel 50%-át a város 10 legnagyobb vállalata fizeti; az előző évek ütemezéséhez képest a növekedésben csökkenés várható a nagy cégek jelzései alapján, ha mégis növekedés tapasztalható, az a város számára plusz forrást jelent majd.
A városok versenyében fontos szempontot jelentenek az életkörülmények: a fiatalok az alapján fognak munkahelyet választani, hogy mit kínál az adott város – ezért a polgármester azt szeretné, hogy Székesfehérvár 10 éven belül közel olyan körülményeket tudjon biztosítani, mint egy hasonló méretű osztrák város. Ehhez járulnak hozzá a város fejlesztései: mint a közlekedés, a kultúra, az oktatás, a sport, a szolgáltatások.