-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
A Szociális és Családvédelmi Bizottság munkáját értékelte Márton Zoltán
A Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke Márton Zoltán értékelte a testület elmúlt négy éves munkáját. Az sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a legaktívabban ülésező bizottság a Szociális és Családvédelmi volt az elmúlt önkormányzati ciklusban. A bizottság évente átlagosan nem egészen 10 millió Forintból gazdálkodott, szociális segélyezésre évente 300-400 millió Forintot költött a város, a szociális intézmények fenntartására pedig több mint 1.5 millárd Forintot.
A Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke Márton Zoltán értékelte a testület elmúlt négy éves munkáját. Az sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a legaktívabban ülésező bizottság a Szociális és Családvédelmi volt az elmúlt önkormányzati ciklusban.
A székesfehérvári szociális háló az országban a legméltányosabb rendszer –emelte ki Márton Zoltán, majd hozzátette, hogy rengeteg olyan szociális támogatást bírált el a bizottság, amik nem fértek bele a törvényileg meghatározott minimumba. Kiemelte, hogy 2003-ban átadták a női hajléktalanszállót és épül a Nappali szolgáltató centrum is a Sörház téren. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy megalakult az Esélyek Háza, szó volt az akadálymentesítésről, ami jelenleg 30-40%-kos a városban és elhangzott, hogy a bölcsődékben játékvásárlásra és szabadtéri játszóeszközök felújítására indítottak programot.
A bizottság évente átlagosan nem egészen 10 millió Forintból gazdálkodott, szociális segélyezésre évente 300-400 millió Forintot költött a város, a szociális intézmények fenntartására pedig több mint 1.5 millárd Forintot.
Márton Zoltán kiemelte, hogy a Palotai úton elodázhatatlan a családotthon bővítése, ahol jelenleg 6 családnak van helye. Ennek a duplájára lenne szükség a városban.
Az értékelő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy elkészült a város szociális térképe, aminek ésszerű hasznosítása az elkövetkezendő ciklus feladata lesz.