A szünetben négy gólall vezetett a Fehérvár a BL győztes ellen, a Győr végül héttel nyert

Arra talán kevesen számítottak a siófoki vereség után, ami az első félidőben történt a Fehérvár KC - Győr mérkőzés első félidejében. Harminc perc játék után négy góllal, 15-11-re vezettek Tilingerék Görbiczék ellen, és bár a második félidő az ETO-é volt, nem volt miért szégyenkeznie a hazaiaknak.
Fehérvár KC - Győri Audi ETO KC 26-33 (15-11)
2014.01.04. 20:01 |
Arra talán kevesen számítottak a siófoki vereség után, ami az első félidőben történt a Fehérvár KC - Győr mérkőzés első félidejében. Harminc perc játék után négy góllal, 15-11-re vezettek Tilingerék Görbiczék ellen, és bár a második félidő az ETO-é volt, nem volt miért szégyenkeznie a hazaiaknak.

Rögtön a meccs elején elhúzott két góllal a Győr, de nem sokkal később éppen Ambros Martinnak kellett időt kérnie, miután csapata negyed óra játék után 8-5-ös hátrányban volt. Megfordítva: az első félidő felénél hárommal vezetett az FKC, Tilinger és Azari remekelt elöl, jól működött a védekezés, és Kiss Éva is elkapta a fonalat a kapuban. A Győrben folymatosan pályára kerültek a legjobbak, jött Görbicz, a vb legjobbja Amorim, Rédei, Bódi és ekkor vissza is jött az ETO, de csak egyenlíteni sikerült. A hajrát azonban a Fehérvár bírta jobban, 9-9 után egy 6-2-es rohammal zártak Emberovics Míráék, az elsősorban védekezésben jelesekedő átlövő két góllal vette ki a részét a kiváló zárásból.

A második félidőre jött Lunde Herr Orsolya helyére a kapuba a vendégeknél, aki nem véletlenül a világ egyik, ha nem a legjobbja posztján, és védéseivel nagyban segítette csapata gyors fordítását. 7-1-es vendég rajttal indult ez játékrész, ekkor már nem bírta a BL-győztes által diktált tempót az FKC, 50 percnyi játék után tízzel vezetett a Győr. Ennél nagyobb küllönbség azonban nem volt a két csapat között, Azari két gyors góllal hozta vissza nyolcra csapatát, végül pedig héttel nyert a világ legjobb klubcsapata Fehérváron.

Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC 26-33 (15-11)

A Fehérvár KC gólszerzői: Tilinger 6 (1), Azari 5, Emberovics 3, Herr Anita 3 (1), Horváth B. 2, Mayer 2, Benzal 2, Hajduch 2, Vaszari 1.