A települések harmadának nincs honlapja és hírlevele  

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

2004.02.17. 10:29 |

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

 
 Honlappal már az önkormányzatok csaknem fele rendelkezik, ám igen jelentősek a regionális különbségek. Amíg Közép-Magyarországon a települések 77 százaléka üzemeltet saját weboldalt, és átlagon felüli a honlapok aránya a Dél-Alföldön (68 százalék), valamint a Közép-Dunántúlon (64 százalék) is, addig a Nyugat-Dunántúlon ez az arány csupán 28 százalékos. A települések népességszáma összefüggést mutat a világhálóra kerüléssel. Míg a tízezer főnél nagyobb települések 97 százalékának van honlapja, addig az ezernél kevesebb lélekszámú községek csupán harmadának.

 Saját lap vagy hírlevél megjelentetése révén átlagosan az önkormányzatok 41 százaléka tájékoztatja a lakosságot. A községek 37 százaléka, a városok négyötöde, azaz 80 százaléka rendelkezik ilyen kommunikációs csatornával. Az ezer fő alatti kisebb községek mindössze 23 százalékában találunk hírlevelet vagy önkormányzati lapot, azonban az ötezer főnél népesebb települések kategóriájában már 85 százalékos az arány. A közép-magyarországi régióban az önkormányzatok 73 százalékának, a dél-alföldiben pedig kétharmadnak van saját újságja vagy hírlevele.

Magyarország

  1. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  2. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  3. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.
  4. Nemzeti gyásznap

    November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.

    2024.11.04.