A tető és az udvar is megújult a Felsővárosi Óvodában

Két nagyobb felújítás is történt nyáron a Felsővárosi Óvodában: önkormányzati forrásból lecserélték a 131 éves épület tetejét és a KÉPES program keretében megújult az intézmény udvara is. A kettő beruházás mintegy 68 millió forintba került. Az intézmény még 1887-ben kezdte meg működését a Felsővárosban.
2018.08.30. 11:03 |
A tető és az udvar is megújult a Felsővárosi Óvodában

A Felsővárosi Óvoda tetején még az eredeti pala volt, amit cserépre cseréltek.

Az óvodaudvaron közel 20 millió forintos beruházás történt, az épület tetőszerkezetén pedig lecserélték a héjazatot és az ereszcsatorna rendszert mintegy 48 millió forintból – mondta Földi Zoltán a Felsőváros önkormányzatii képviselője. "Az elmúlt évben az óvodaépület belül újult meg a homlokzat felújításával együtt, idén pedig a tető lecserélése volt a legnagyobb munka." A városrész képviselője megköszönte, hogy bekerült a város legrégebbi óvodája az önkormányzati intézményfelújítások sorába.

Kovács Jánosné óvodaigazgató hangsúlyozta, hogy a megújult udvaron sokkal többet lehetnek kint a gyerekek és az új burkolat miatt, esős idő idő után nem lesznek nyakig sárosak a gyerekek. "Az óvónők már tervezik, hogy lesznek a mezítlábas tornák az új burkolaton és hol lesznek a mindennapos mozgásos játékok. Megújult a kinti babaház és egy új csúszdás vár is került az udvarra, továbbá elkészült az akadálymentesített bejárat is."

A padláson szoktuk mesélni a gyerekeknek „A kis gömböcöt”, ahol van egy nagy szelemen gerenda és „ezen lóg a kis gömböc”, ami eredeti és a szerkezettel együtt máig megmaradt. Most az egész padlás le van szigetelve és egy része még járóburkolatot is kapott, ami nem csak e miatt a mese miatt fontos, hanem azért is, mert nagyon sok évszakokhoz kötődő játékot és óvodai eszközöket tisztán és rendezetten lehet tárolni a padláson – mondta az óvodaigazgató.

Az óvoda honlapja is megújult a tetővel és az udvarral együtt.

Városfejlesztés

  1. Az üzempróbák is befejeződtek

    Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.

    2024.12.25.
  2. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  3. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  4. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.