-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A város gazdasági életéről szereznek tapasztalatokat Corvinusos hallgatók
Pénteken délelőtt a Városházán tartottak előadást Székesfehérvár gazdasági életéről annak a 30 hallgatónak, akik a Budapesti Corvinus Egyetem Kisvállalkozás-fejlesztési Központja által szervezett szakmai kiránduláson vesznek részt. A hallgatók a kétnapos program során több fehérvári céghez ellátogatnak tapasztalatszerzés céljából.
2017.03.31. 12:09 |
Pénteken délelőtt a csoportnak Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok tartott előadást a Városháza Dísztermében. Bemutatta a város történelmi múltját, az épületben található műemlékeket, valamint bevezetőjében hangsúlyozta, milyen fontos a város fejlődő felsőoktatása, amelyben a Budapesti Corvinus Egyetemmel kötött megállapodás kiemelt helyet foglal el a gazdasági fejlődés tekintetében. A sikeres gazdasági felépítésű Székesfehérvár cégeinek, vállalkozásainak arányairól, összetételéről szólt, a multinacionális, valamint a nagy-, a közép- és a kisvállalkozások szerepéről, működéséről.
Felvázolta azokat az összefüggéseket, amelyeknek köszönhetően a 20. század közepén még klasszikus mezővárosnak számító Fehérvár iparvárossá, a jelent tekintve komoly erőcentrummá fejlődött. A feladatot adó fejlesztések és megoldandó problémák közül kiemelte a munkaerőhiány, a tömegközlekedés és a parkolóhelyek témáját, amelyeknek a megoldása elsőrendű abban, hogy az országosan a legnagyobb vásárlóerővel bíró város gazdasága ne stagnáljon, hanem tovább fejlődjön. A beruházásokat taglalva érintette az útfelületek felújítását, a felsőoktatás fejlesztését, a multifunkcionális rendezvény- és jégcsarnok, valamint egy teljes kórházi szárny és a középiskolai campus létrehozását.
Az előadást beszélgetés követte, a hallgatók főképpen a közösségi közlekedés fejlesztésére voltak kíváncsiak, amelynek kapcsán szó esett az épülő intermodális központról, az elővárosi vonalak, a kerékpáros közlekedés és a kerékpárutak fejlesztéséről. A csoport a szakmai kirándulás keretében látogatást tesz a Videoton Ipari Parkban, majd a Macher Kft. családi vállalkozását nézik meg. A szombati nap tapasztalatait egy szerszámgyár és egy bútorüzem felkeresése gazdagítja.