-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Újabb fehérváron gyártott elektromos Ikarus 120e autóbuszt állít forgalomba a Volán
A járműveket az Ikarus Csoport szállíthatja a Volánbusznak, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felek.
A Volánbusz és a Mobiliti Volánbusz Kft. konzorciuma több mint 4,4 milliárd forintos támogatást nyert a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. pályázatán, így - az Energiaügyi Minisztérium és a HUMDA 100 százalékos támogatásával - jövő év első felében Balatonfüreden 3, Hajdúszoboszlón 1, Keszthelyen 1, Komáromban 2, Komlón 7, Tatán pedig 6 darab új, tisztán elektromos meghajtású, Székesfehérváron gyártott autóbusz állhat forgalomba.
A teljes hosszban alacsonypadlós Ikarus 120e elektromos buszok 30 ülő és 55 álló utas egyidejű szállítására alkalmasak, és egy feltöltéssel akár 300 kilométert is képesek megtenni.
A közlemény idézi Weingartner Balázst, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. igazgatósági elnökét, aki az aláírás alkalmából hangsúlyozta: a Zöld Busz Program célja, hogy modern, környezetbarát megoldásokkal csökkentsék a kibocsátást, és javítsák a közösségi közlekedés minőségét Magyarországon. Hozzátette: az új járművekkel évente 850 tonna szén-dioxid kibocsátását lehet megtakarítani, a húsz elektromos autóbusz villanyárammal történő tankolása csaknem 136 millió forinttal kerül kevesebbe, mint ugyanennyi hagyományos meghajtású járműé.
Mosóczi László, a Volánbusz Zrt. vezérigazgatója a közleményben jelezte, a MÁV-csoport tagjaként a Volánbusz évek óta kiemelt figyelmet fordít a környezetterhelés csökkentésére és a fenntarthatóság megvalósítására.
Az Ikarus elektromos járművei Székesfehérváron már 2022 nyara óta mintegy 1,35 millió kilométert tettek meg, most pedig újabb hat településen korszerűsítik állományukat.
A zöldflotta fejlesztése folytatódik, 2026-ban érkezik a Volánbusz első hidrogén-üzemanyagcellás autóbusza.
A HUMDA által koordinált Zöld Busz Program keretében a Volánbusz eddig összesen 100 elektromos autóbuszt állított forgalomba a főváros vonzáskörzetében, valamint Székesfehérvár, Zalaegerszeg, Győr, Eger, Szolnok és Szeged helyi közlekedésében. A társaság e-buszokból álló flottája - a dízelüzemű járművek kiváltásával - jelenleg évente mintegy 5500 tonna szén-dioxidtól mentesíti az érintett települések levegőjét. Az újabb 20 darab elektromos busz beszerzésével az e-flotta 20 százalékkal bővül - közölte a Volánbusz.