-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
A város tulajdonába került az egykori Fekete Sas Szálló
A kormány keddi döntése alapján ingyenesen kerül Székesfehérvár tulajdonába az Ady Endre utca 7. szám alatti klasszicista épület, az egykori Fekete Sas Szálló. Székesfehérvár polgármestere elmondta, a Honvédség kezelésében lévő ingatlant – melynek becsült értéke 320 millió forint - már évek óta próbálta megszerezni a város. Az épület helyén az 1700-as években már szálló működött és egészen az 1950-es évekig szállóként is használták. A ház 1994-től áll üresen.
„A keddi kormányülésen 48 helyi önkormányzat számára biztosított a kormány ingyenes tulajdonba adást” – mondta el Molnár Albert államtitkár, aki kiemelte, hogy 2002 óta 1207 ingatlant adott a kormány ingyenesen önkormányzati tulajdonba, összesen mintegy 400 önkormányzatnak. Mindez 101 ingatlant jelentett, 300 Ha területtel és mintegy félmilliárd forint nyilvántartási értékkel.
Fejér megyében 11 önkormányzat 76 ingatlant kapott, ezen belül Székesfehérvár 25 állami ingatlant szerzett meg ingyenesen. Legutóbb újabb két ingatlan került Fehérvár tulajdonába, egy 2134 m2-es Ady Endre 7. szám alatti, klasszicista stílusban épült műemlékház és egy ingatlan a Malom csatorna területén. Az Ady Endre utcai épület helyén az 1700-as években a Fekete Sas Szálló állt. A jelenlegi épület 1820 környékén épült és az 1950-es évek elején még szálloda működött itt. A ház 1994-től üresen áll, éppen 12 éve. A 320 millió forintra becsült ingatlant ingyen kapta meg Fehérvár.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, a Honvédség kezelésében lévő épülethez évek óta próbálkozott hozzájutni a város. „Itt szeretnénk azon intézményeket elhelyezni, amelyeknek regionális központra van szüksége, de természetesen az épült számos más célra is használható.” – mondta Warvasovszky Tihamér, aki szerint kiállító és konferenciatermeknek is helyet adhat majd az épület, amelynek legutóbbi gazdája az MHSZ volt. A döntést követően a szakemberek elkezdik az állapotfelmérést és a tervek összeállítását. Az állagmegóvási munkák várhatóan még az idén elkezdődnek. Az épület felújítása a belváros rehabilitációjának részeként történik majd, így uniós forrásokra is pályázhat a város.
A Fekete Sas Szálló épülete
Az épület egyemeletes, klasszicista stílusban épült. Homlokzatát fínoman tagolt párkányok jellemzik, a középhomlokzatot a háromszögletes oromzat emeli ki, benne a fekete sast ábrázoló domborművel. Mai formája az 1820-as évekből való. A szálló épülete több száz éve fennáll, a székesfehérvári várnagyok laktak benne, majd a Pálos szerzeteseké lett. Végül az 1700-as évek elejétől egészen 1956-57-ig, bár megszakításokkal, vendégfogadó illetve szálloda működött itt, Fekete Sas néven. A régi várfal az épület udvarán húzódott keresztül, egészen 1925-ig amikor lebontották. A szálló a város kultúrális életében fontos szerepet játszott. Bálokat tartottak itt, a reformkori fiatalság gyülekező helye volt. Itt olvasták fel 1848 március 16-án a 12 pontot és a Nemzeti Dalt.