-
Az egyházi év tetőpontja
Az egész egyházi év tetőpontja a Nagyhét időszaka: nagycsütörtökön krizmaszentelési misére, másnap nagypénteki keresztútra, majd nagyszombati feltámadási szertartásra és körmenetre várják a híveket. Húsvétvasárnap, az Úr feltámadásának ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart szentmisét a Szent István-székesegyházban.
2025.04.15. -
Helytörténeti este
Folytatódnak április 16-án, szerdán a Helytörténeti esték az Aranybulla Könyvtárban, ezúttal Klebelsberg Kunóról és munkásságáról tudhatunk meg számos érdekességet. Április 19-én, szombaton pedig egy újabb családi társasjáték délelőttre kerül sor.
2025.04.15. -
Fiatal zenészek versenyeztek
Országos kamarazene versenynek adott otthont Székesfehérvár. Második alkalommal mérték össze tudásukat városunkban az ország zeneművészeti iskoláinak kamaracsoportjai.
2025.04.15. -
Megkezdődött a nagyhét
Virágvasárnapon Jézus Jeruzsálembe való bevonulásáról emlékezik meg az egyház. A Szent Anna-kápolna bejáratánál barkaszentelést tartottak, majd körmenetben vonultak a Székesegyházba.
2025.04.14.
A városrészek lovagjai csapnak össze szombaton a Szent István Tornán

Szombaton, a Lovagok napján felelevenednek az ország történelmi fővárosának középkori hagyományai.
Az augusztus 17-i rendezvényen egész napos kézműves foglalkozásokkal várják a családokat, akik kipróbálhatják a középkori mesterségeket és a középkori játékokat. Lesz interaktív harcművészeti bemutató, középkori seregszemle a lovagok felvonulásával. 15 óra után bemutatkoznak a lovagok a Városház téren, 15.30-tól pedig megkezdődik a II. Szent István Torna. Az elődöntőkre és a döntőre várhatóan 17.40-től kerül majd sor, az ünnepélyes díjátadót pedig 18.30-tól rendezik.
Kovács Loránd Olivér, a Szent István Király Múzeum szakmai igazgatója elmondta, hogy a Lovagok napja programsorozattal a különböző városrészekben élő fehérváriakat igyekeznek megszólítani.
Ez egyben már a második lovagi torna lesz, hiszen tavaly már hagyomteremtő szándékkal rendeztek hasonló megmérettetést. A lovagok különböző városrészeket képviselve küzdenek majd a Szent István tornán, a városrészek címere a középkori heraldikai szabályoknak megfelelő, de modern köntösbe öltöztetve. Kovács Loránd Olivér szerint egyfajta városi közösségépítő versengésről van szó. "Célunk, hogy ne csak egyfajta látványosságot adjunk, hanem a székesfehérvári identitást, illetve a városrészi identitást is erősítsük" - tette hozzá. További cél, hogy élővé tegyék Székesfehérvár középkori hagyományait, és felhívják a figyelmet arra, hogy az ország történelmi fővárosában élhetünk.
A Múzeum udvarán csütörtökön reggel kisorsolták a különböző városrészeket képviselő lovagokat is:
a Belvárost Tóth Tamás, Búrtelepet Bányai Ádám, Feketehegyet Cseke András, Felsővárost Soós Barnabás, Maroshegyet Varga Gábor, Öreghegyet Tompits Gergely, Palotavárost Bús Astarott, Ráchegyet pedig Újvári Ádám lovag képviseli majd.